Czy Iceman i Pyro zostaną parą? Nowy romans w świecie X-Men

Sergiusz Kurczuk
16.07.2018 11:50
Iceman i Pyro|undefined Fot. kadr z filmów X-Meni X-Men: Ostatni Bastion

Po nieudanym ślubie Shadowcat i Colossusa, między Icemanem i Pyro doszło do intymnych momentów. Co wyniknie z tej znajomości? 

W 30. numerze „X-Men: Gold” czytelnicy mieli w końcu okazję do ujrzenia ślubu Kitty Pryde i Piora Rasputina. Para od dawna miała się ku sobie, więc wspólnie zadecydowali, że połączą się węzłem małżeńskim. Niestety w ostatnim momencie Shadowcat stchórzyła i Colossus został na ślubnym kobiercu sam. Sytuację wykorzystali jednak Rogue i Gambit, którzy wzięli ślub zamiast kolegów z zespołu. Okazuje się, że to nie jedyna para, która miała udany wieczór, po nieudanej uroczystości. Bobby Drake, lepiej znany jako Iceman poderwał bowiem Simona Laskera - nowego Pyro. Znajomość zakończyła się w łóżku. Jak widać, filmowa animozja w komiksie okazała się gorącym uczuciem.

Iceman z X-Men ma chłopaka?

W 2015 roku twórcy w końcu przyznali, że Bobby Drake jest gejem. Uważni czytelnicy od dawna mogli wyłapać homoseksualne wątki w historii X-Mana. Już w pierwszym numerze „X-Men”, pojawia się sytuacja, którą można odebrać za ewidentną wskazówkę, co do orientacji seksualnej Icemana. Simon Lasker to bohater, który zadebiutował w roku 2017. Zajął miejsce oryginalnego mutanta, posługującego się pseudonimem Pyro zmarłego jakiś czas temu St. John Allerdyce'a. Pozornie Bobby'ego i Simona wiele dzieli. Jeden jest członkiem X-Men, drugi Brotherhood of Evil Mutants. Drake potrafi manipulować cząsteczkami wody, zamieniając je w lód, Lasker posługuje się pirokinezą, czyli potrafi kontrolować ogień. Jednak twórcy „X-Men: Gold” #32 zaprezentowali, że przeciwieństwa się przyciągają. Początkowa niechęć Icemana w stosunku do zrehabilitowanego Pyro przerodziła się w coś więcej.

32 Fot. foto: kadr z komiksu X-Men: Gold #32

Chociaż Simon najwidoczniej ma nadzieję na stały związek, Bobby przypomina chłopakowi, że była to jednorazowa przygoda. Jak widać przelotne romanse po weselach, pojawia się również wśród superbohaterów. Tymczasem siostra Colossusa Illyana obwinia się o decyzję, którą podjęła Kitty. Jak potoczy się życie uczuciowe X-Men? Czy Shadwocat wróci do Colossusa? Czy Bobby i Simon zostaną parą? Co ma z tym wszystkim wspólnego zły mutant Mesmero? Dowiemy się w kolejnym numerze „X-Men: Gold”.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.