Skarga po debacie o "Bohemian Rhapsody" w TVP. Sprawa trafiła do KRRiT

07.12.2021 15:26
Bohemian Rhapsody Fot. Rex Features/East News

Po dyskusji o filmie "Bohemian Rhapsody" w TVP wpłynęła skarga na prowadzącego do KRRiT.

Z okazji 30. rocznicy śmierci Freddiego Mercury'ego, TVP pokazało film biograficzny "Bohemian Rhapsody". Po emisji produkcji pokazano dyskusję Michała Rachonia m.in. z muzykiem Jędrzejem Kodymowskim i Piotrem Lisiewiczem z "Gazety Polskiej". "Debata o kinie" oburzyła wielu widzów i jak się okazuje, na prowadzącego wpłynęła skarga.

Polecamy

Absurdalna debata o "Bohemian Rhapsody" w TVP. Wpłynęła skarga do KRRiT

Podczas debaty rozmówcy skupili się na orientacji seksualnej Freddiego Mercury'ego podkreślają, że wokalista nie afiszował się ze swoim homoseksualizmem. Wielu widzów skrytykowało program w social mediach za niski poziom debaty. Jak podała Gazeta.pl, po emisji programu wpłynęła skarga na prowadzącego Michała Rachonia do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Na razie nie podano szczegółów, ale mówi się, że chodzi o brak reakcji na tezy, które padły podczas debaty.

W programie "Debata o kinie" m.in. skrytykowano organizacje LGBT. Piotr Lisiewicz stwierdził podczas debaty:

Od Freddiego biła wrażliwość, której teraz brakuje obecnym środowiskom LGBT - teraz jest odwrotnie, mają burzyć naszą kulturę. Kiedy słyszę, że Słowacki mógł być homoseksualistą, Konopnicka lesbijką, a Pułaski kobietą, to są rzeczy z kompletnie innej wrażliwości.

Zwrócono uwagę również na relację Freddiego z Mary Austin i podkreślono, że to ją najbardziej kochał Mercury, który w testamencie przypisał jej większość praw autorskich.

Polecamy

24 listopada minęło 30 lat od śmierci Freddie Mercury'ego. Frontman Queen zmarł w swoim londyńskim domu na zapalenie płuc z powodu zaniżenia odporności organizmu. Wokalista dowiedział się o tym, że ma AIDS wiosną 1987 roku.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.