TVP wyemitowało "Bohemian Rhapsody". Dyskutowano o orientacji Freddiego: "On się po prostu z tym nie afiszował"

29.11.2021 17:22
Freddie Mercury z Queen Fot. AF Archive/Mary Evans Picture Library/East News

Dyskusja po emisji filmu "Bohemian Rhapsody" wywołała burzę w sieci. Rozmówcy skupili się na orientacji Freddiego Mercury'ego i skrytykowali środowisko LGBT.

W TVP1 wyemitowano film "Bohemian Rhapsody", w którym pokazano historię Queen i Freddiego Mercury'ego od początku kariery zespołu do historycznego występu na Live Aid. Obraz zdobył 4 Oscary, okazał się kinowym hitem, ale w debacie po filmie skupiono się na orientacji wokalisty. Internauci są oburzeni tym, co usłyszeli w programie "Debata o kinie".

Polecamy

TVP wyemitowało "Bohemian Rhapsody". Dyskutowano o orientacji Freddiego: "On się po prostu z tym nie afiszował"

Po emisji filmu "Bohemian Rhapsody" pokazano dyskusję Michała Rachonia m.in. z muzykiem Jędrzejem Kodymowskim i Piotrem Lisiewiczem z "Gazety Polskiej". Rozmówcy skupili się na orientacji seksualnej Freddiego Mercury'ego podkreślają, że wokalista nie afiszował się ze swoim homoseksualizmem, o czym powiedział Jędrzej Kodymowski:

To była przez długi czas ukrywana sprawa. On się po prostu z tym nie afiszował. W gruncie rzeczy zespół muzyczny jest po to, żeby prezentować muzykę, emocje, sprzedawać klimat, a wykorzystanie tego do innych celów promocyjnych lub politycznych jest nie na miejscu.

Zwrócono uwagę również na relację Freddiego z Mary Austin i podkreślono, że to ją najbardziej kochał Mercury, który w testamencie przypisał jej większość praw autorskich. Podczas debaty skrytykowano też organizacje LGBT. Wirtualnemedia.pl przytoczyły słowa Piotra Lisiewicza:

Od Freddiego biła wrażliwość, której teraz brakuje obecnym środowiskom LGBT - teraz jest odwrotnie, mają burzyć naszą kulturę. Kiedy słyszę, że Słowacki mógł być homoseksualistą, Konopnicka lesbijką, a Pułaski kobietą, to są rzeczy z kompletnie innej wrażliwości.

Po emisji programu zawrzało w sieci:

Wielu internautów wyraziło swoje oburzenie poziomem debaty po filmie "Bohemian Rhapsody":

To się nie dzieję! Po filmie "Bohemian Rhapsody" o Freddiem Mercurym w TVP1, Rachoń z "fachowcami" mówią, że on w zasadzie był bardzo złym człowiekiem, bo rozpustny no i gej. A w ogóle film był bardzo zły. Szambo wybił.
Serio? Po emisji "Bohemian Rhapsody" TVP1 dało właśnie jakieś dziwne, wieczorowe wydanie programu "Jedziemy", w którym koledzy Michała Rachonia rozkładają na czynniki pierwsze homoseksualizm Freddiego Mercury'ego.

Krzysztof Luft, były członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, tak skomentował debatę w TVP:

Okazuje się, że tak naprawdę to FM właściwie nie był gejem - został nim dopiero jak zdemoralizował go sukces i stał się milionerem, ale prawdziwą miłością jego życia zawsze była Mary. Za to dzisiejsze środowiska LGBT robią z niego geja, żeby wykorzystywać go do swojej ideologii .

24 listopada minęło 30 lat od śmierci Freddie Mercury'ego. Wokalista zmarł w swoim londyńskim domu na zapalenie płuc z powodu zaniżenia odporności organizmu. Freddie dowiedział się o tym, że ma AIDS wiosną 1987 roku.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.