Diablo 2 Remastered nie powstanie - Blizzard nie ma kodu źródłowego

18.11.2019 11:43
diablo 2|undefined Fot. źródło: Materiał Prasowe, Blizzard

Nie od dziś wiadomo, że firmy przez lata tworzące gry komputerowe nie podchodziły zbyt poważnie do tworzenia kopii zapasowych. 

Wielu fanów wierzyło, że w trakcie tegorocznej odsłony BlizzConu otrzymają informację o tym, że nowa wersja Diablo II trafi niedługo na ich komputery. Tak się jednak nie stało i możliwe, że nigdy się to nie wydarzy. Jak donosi Gamespot, twórcy gry nie są w stanie odzyskać większości kodu źródłowego, na którym mogliby pracować, tworząc odświeżoną wersję legendarnej gry.

Diablo II remaster nie powstanie

Blizzard w trakcie swojego konwentu ogłosił m.in. Diablo 4, Overwatch 2 czy nowy dodatek do World of Warcraft. Według wielu plotek studio miało też pracować od jakiegoś czasu nad nową wersją Diablo 2.

Przeczytaj także

Plotki niestety się nie potwierdziły. Mało tego, prawdopodobnie nigdy się nie potwierdzą, ponieważ według programistów odpowiedzialnych za oryginalną "dwójkę" część plików źródłowych gry zostało uszkodzonych w trakcie tworzenia tytułu.

W rozmowie z GameSpot Max i Erich Schaefer oraz David Brevik potwierdzili, że wiele plików z oryginalnej gry jest bezpowrotnie zniszczonych. Jak wyjaśnili, brak aktywów oznacza, że remaster jest mało prawdopodobny. Bez kodu źródłowego Blizzard musiałby od nowa tworzyć grę, którą już wydał, a nie jedynie pracować nad jej wyglądem.

Niemalże wszystkie aktywa, których użyliśmy, nie istnieją. Musieliby je zrobić od zera

- wyjaśnił Erich Schaefer. 

Nie jest to odosobniony przypadek, gdy firma traci dostęp do plików źródłowych swojej gry. Podobno właśnie z tego powodu gracze korzystający z PC nigdy nie otrzymają na komputery stacjonarne pierwszego "Red Dead Redemption".

Zobacz także: Wyprzedaż gier w Biedronce w listopadzie 2019. Pełna lista i ceny

Kacper Peresada Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.