Disney+ nie pozwoli na współdzielenia konta

19.08.2019 09:26
disney plus|undefined Fot. źródło: Shutterstock

Disney+ nie planuje ukłonu w stronę użytkowników i zamierza zakazać współdzielenia konta.

W związku ze zbliżającą się premierą platformy amerykański moloch odkrywa co chwilę przed fanami kolejne fakty dotyczące swojej usługi. W Stanach Zjednoczonych usługa będzie dostępna zarówno bezpośrednio u Myszki Miki, jak i poprzez kablówkę Charter's Spectrum. To właśnie współpraca ze Spectrum ma zapewnić Disneyowi lepszą dystrybucję i "łagodzić skutki piractwa". Disney za piractwo uznawać będzie przekazywanie hasła do konta osobom trzecim.

Przeczytaj także

Disney mówi nie, Netlifx i HBO GO tak

Z dzieleniem się hasłami przez użytkowników pogodzili się już przedstawiciele największych rywali Disneya na rynku streamingu. Zarówno HBO GO, jak i prezesi Netflixa wiedzą, że przekazywanie haseł to dobry sposób na rozkochanie w sobie nowych użytkowników.

Udostępnianie haseł to coś, co dzieje się cały czas i musimy się z tym pogodzić. Jest wiele sposobów na legalne przekazanie haseł, jak gdy otrzymują je współmałżonkowie i dzieci.

Wyjaśnił Reed Hastings CEO Netflixa.

Netflix oczywiście oferuje na swojej platformie możliwość legalnego zakupu dostępu do usługi nawet dla czterech osób. W takiej sytuacji użytkownicy mogą tworzyć własne profile, które ułatwiają choćby powrót do zaczętych wcześniej seriali. Jednak firma od lat jest świadoma, że wiele osób korzysta w kilka osób z pojedynczych kont. Nie pochwalają oczywiście tego zachowania, ale przymyka na nie oko. Zwłaszcza że wytropienie i udowodnienie, że z jednego konta korzysta więcej niż jedna osoba, jest bardzo trudne.

Podobnie jak Netflix, HBO GO nie zwraca uwagi na łamanie tej zasady i nie wyciąga konsekwencji w stosunku do użytkowników. Według nich jest to dobry sposób na wytworzenie uzależnienia od ich platformy, które w przyszłości zapewni im płacących użytkowników. 

HBO ogranicza natomiast ilość sprzętów, które mogą być naraz połączone z jednym kontem HBO GO. Jednak możemy zmieniać tę listę bez żadnych ograniczeń.

Nie wiemy nadal w jaki sposób z "piractwem" będzie chciał walczyć Disney, ale możemy się założyć, że raczej nie przysporzy im to popularności.

Zobacz także:  HBO Max wyda 1,5 miliarda na kolejne serialowe hity

 

Kacper Peresada Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.