Francuski klub nocny zatrudnił roboty do tańczenia na rurze

07.09.2019 09:05
robot na rurze|undefined Fot. materiały prasowe giles walker

Od dawna mówi się o tym, że roboty i Sztuczna Inteligencja przejmą prace, które aktualnie wykonują ludzie.

Nie spodziewaliśmy się jednak, że jedną z tych prac będzie striptiz. A na pewno nie tak wcześnie w rozwoju robotyki i SI. W Nantes SC-Club postanowił uczcić swoje piąte urodziny wyjątkowymi występami. Dwa roboty tancerze, noszące wysokie szpilki z kamerami CCTV na głowach zadebiutowały przed spragnioną publicznością wczoraj w noc. Jeśli jesteście w okolicach Nantes, roboty będą tam tańczyły jeszcze dzisiaj.

Roboty zostały stworzone przez brytyjskiego artystę Gilesa Walkera, który nałożył na ich metalowe szkielety plastykowe części pochodzące z manekinów. Dla Walkera nie jest to nowy projekt. Jego boty występowały już w różnych częściach świata przez ostatnią dekadę. Będzie to dla nich jednak debiut wśród profesjonalnych tancerek.

Przeczytaj także

Roboty striptizerki

Roboty otrzymały kamery CCTV zamiast głów. Jak wyjaśnia artysta, za tą decyzją stoi chęć bawienia się pojęciem podglądactwa. Walker pyta w ten sposób, kto tak naprawdę ma władzę - podglądacz czy osoba podglądana.

W SC-Club roboty pojawią się tylko w ten weekend i wystąpią obok 10 stałych tancerek, które pracują w klubie w Nantes. Jak wyjaśniają właściciele, nie ma na razie planów, aby roboty przejęły rolę ludzi, ale zależy im na uhonorowaniu technologii.

Poszlibyście do klubu ze striptizem po to, aby obejrzeć tańczącego robota? Prawda jest taka, że każda gra, powieść czy film, które dotykają tematyki robotyki i SI często skupia się na aspekcie seksualnym rozwoju tej technologii. Nie dziwi więc chęć zareklamowania nocnego klubu taką ofertą. Pamiętajmy tylko traktować roboty z należytym szacunkiem. Inaczej mogą się na nas niedługo mścić.

Zobacz także: Złapał lecącego iPhone’a X jadąc 130 km/h kolejką górską [WIDEO]

Kacper Peresada Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.