Gra RPG w świecie "Harry'ego Pottera" nie ukaże się w 2021 roku. Kiedy zagramy w Hogwarts Legacy?

14.01.2021 12:19
Voldemort - RALPH FIENNES - Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II - kadr z filmu Fot. LFI/Photoshot/East News

Gra Hogwarts Legacy będzie oferować otwarty świat znany z książek i filmów o Harrym Potterze. Niestety twórcy zapowiedzieli poważne opóźnienie w produkcji.

Czekacie na grę w świecie "Harry'ego Pottera", w której będziecie mogli swobodnie przemieszczać się po Hogwarcie i poczuć się jak uczeń szkoły Magii i Czarodziejstwa? No to jeszcze poczekacie. Hogwarts Legacy mimo wcześniejszych zapowiedzi nie trafi do sklepów w 2021 roku.

Hogwarts Legacy - kiedy premiera gry RPG w świecie Harry'ego Pottera?

Mimo że seria "Harry Potter" to niezwykle dobrze prosperująca marka książek i filmów, do tej pory nie pojawiła się żadna gra osadzona w świecie stworzonym przez J.K. Rowling, która spełniałaby wymagania fanów młodego czarodzieja. Wszystko miało się zmienić z nadejściem Hogwarts Legacy - gry RPG z otwartym światem, w którym możemy zadecydować, którą drogą chcemy podążać.

Polecamy

Niestety na oficjalnym Twitterze Hogwarts Legacy pojawiła się smucąca oczekujących graczy informacja. Premiera tytułu poważnie się opóźni. Początkowo gra miała trafić do sprzedaży w roku 2021. Okazuje się, że twórcom nie uda się sprostać narzuconemu wcześniej terminowi.

Chcielibyśmy podziękować fanom z całego świata za niesamowitą reakcję na ogłoszenie gry Hogwart Legacy tworzonej przez Portkey Games. Tworzenie możliwie najlepszych wrażeń dla wszystkich miłośników Czarodziejskiego Świata i gier jest dla nas najważniejsze, więc dajemy grze tyle czasu, ile potrzebuje. Hogwarts Legacy zostanie wydane w roku 2022.

Oznacza to, że na wcielenie się w czarodzieja przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Dokłada data premiery nie jest znana, więc lepiej uzbroić się w cierpliwość. Wiadomo tylko, że ukaże się w roku 2022.

Polecamy

Hogwarts Legacy - o czym jest gra w uniwersum "Harry'ego Pottera"?

Chociaż do tej pory wydano wiele growych tytułów z Harrym Potterem w tytule, do tej pory żaden z nich nie wybijał się ponad przeciętną. Fani od dawna marzyli o grze, w której mogą wyjść poza ustalone przez twórców ścieżki i odkrywać magiczny świat podobnie, jak robił to tytułowy czarodziej. Warner Bros. pracuje nad tego typu produkcją od jakiegoś czasu i więc dodatkowe kilka miesięcy oczekiwań nie powinno być takie straszne w obliczu poprzednich kilkunastu lat.

Polecamy

Akcja Hogwarts Legacy rozgrywać się będzie w XIX wieku, a gracz wcieli się w ucznia Hogwartu. Otwarty świat będzie pozwalał na ingerencję w najdrobniejsze szczegóły życia tytułowej szkoły. Decyzje należy jednak podejmować z rozwagą, bo każdy wybór będzie prowadził do konsekwencji w przyszłości.

Hogwarts Legacy to wciągająca gra akcji RPG z otwartym światem, której akcja toczy się w świecie, debiutującym w książkach o Harrym Potterze. Teraz możesz przejąć kontrolę nad wydarzeniami i znaleźć się w centrum własnej przygody osadzonej w czarodziejskim świecie. Wyrusz w podróż przez dobrze znane i zupełnie nowe lokalizacje, eksplorując i odkrywając fantastyczne zwierzęta, dostosowując swoją postać i wytwarzając mikstury, opanowując rzucanie zaklęć, ulepszając talenty i zostając takim czarodziejem, jakim chcesz być.
Poznaj Hogwart w XIX wieku. Twoja postać jest uczniem, posiadającym klucz do starożytnej tajemnicy, która grozi zniszczeniem  czarodziejskiego świata. Dostaniesz spóźniony list zapraszający cię do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie i wkrótce odkryjesz, że nie jesteś zwykłym uczniem: posiadasz niezwykłą zdolność postrzegania i opanowywania starożytnej magii. Tylko ty możesz zdecydować, czy ochronisz ten sekret dla dobra wszystkich, czy też ulegniesz pokusie bardziej złowrogiej magii.
Odkryj atmosferę życia w Hogwarcie, zdobywając sojuszników, walcząc z mrocznymi czarodziejami i ostatecznie decydując o losach czarodziejskiego świata. Twoje dziedzictwo jest tym, co z nim zrobisz.

Twórcami gry są Avalanche Software, Warner Bros. Interactive Entertainment i Portkey Games. Gra Hogwarts Legacy będzie dostępna na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S i komputery PC.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.