"Gra o tron" - George R.R. Martin wyjawił, że koniec książek będzie inny, niż serialu

28.06.2021 12:40
"Gra o tron" - George R.R. Martin wyjawił, że koniec książek będzie inny, niż serialu Fot. Invision/Invision/East News

A jednak! George R.R. Martin zdradził, że książkowa "Gra o tron" skończy się inaczej, niż serial. Czy autor zdradził jakieś szczegóły nadchodzących powieści?

Gra o tron - George R.R. Martin napisze inne zakończenie

Powiedzenie, że zakończenie "Gry o tron" w wersji HBO było rozczarowujące, to jak nie powiedzieć nic. Od premiery finału mięły już ponad 2 lata, a samo wspomnienie tego odcinka wywołuje u fanów bardzo emocjonalne reakcje. Sporo osób jest obrzydzonych, sporo rozczarowanych, a inni są po prostu zdenerwowani tym, jak nisko upadł pod koniec ten świetny serial. Jedną z tych osób, które nie są zadowolone z końcówki "Gry o tron" jest sam George R.R. Martin.

Polecamy

Autor niedawno udzielił wywiadu stacji PBS w Chicago, gdzie powiedział, że obecnie pracuje nad kolejną powieścią z cyklu (ta ma nosić tytuł "Winds of Winter"). Wyznał również, że zamierza stworzyć nowe zakończenie:

Prawdę mówiąc, to wolałbym najpierw skończyć książki. Kiedy zaczynali prace nad serialem, to ja miałem napisane 4 książki. Kiedy wyszedł serial, to w druku pojawiła się 5. odsłona. Miałem więc zapas 5 książek. W życiu nie sądziłem, że mnie dogonią! A oni nie tylko mnie dogonili, ale też przy okazji mnie minęli!
Polecamy

Martin zaznaczył, że chociaż faktycznie pracował nad serialem, to niektóre decyzje scenariuszowe w poprzednich sezonach sprawiły, że fabuła książek i serialu zaczęła się rozjeżdżać, nawet wtedy, gdy twórcy korzystali jeszcze z oryginalnego źródła:

To wszystko było trochę dziwne, po serial mnie wyprzedził i zaczął iść w różne dziwne strony. Ale ja nadal pracuje nad książkami i w końcu kiedyś będziecie mieli okazję przeczytać moje zakończenie.

Niestety, na tym zapowiedź nowych książek się skończyła. Wiemy, że "Winds of Winter" i "Dream of Spring" będą ostatnimi częściami sagi o Westeros, ale to właściwie tylko tyle. Na pocieszenie możemy jednak dodać, że HBO pracuje nad spin-offami "Gry o tron", a pierwszy z nich, czyli "House of the Dragon", ma się pojawić na HBO i HBO Max już w 2022 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.