HBO stworzy trzy nowe spin-offy "Gry o tron". O czym opowiedzą?

19.03.2021 08:01
Gra o tron - Daenerys Targaryen (Emilia Clarke) - kadr z serialu HBO Fot. Ferrari Press/EAST NEWS

"Gra o tron" nie zakończyła się na 8. sezonie serialu. Niebawem HBO wyprodukuje kolejne trzy spin-offy rozgrywające się w świecie stworzonym przez George'a R.R. Martina.

Według najnowszych informacji stacja HBO zaczęła pracę nad kolejnymi spin-offami "Gry o tron". Mowa o trzech nowych serialach osadzonych w Westeros. O czym będą te produkcje?

"Gra o tron" - nowe spin-offy serialu HBO

O tym, że "Gra o tron" nie będzie jedyną adaptacją twórczości George'a R.R. Martina stworzoną przez HBO wiadomo od dawna. W kwietniu 2021 roku ruszą zdjęcia do pierwszego spin-offu zatytułowanego "House of Dragon", w którym poznamy przodków Daenerys Targaryen.

Polecamy

Na tym jednak nie koniec. Jak donosi Deadline, w planach stacji są trzy kolejne produkcje o mieszkańcach Westeros. Zdradzono tytuły powstających spin-offów. Są to "Sea Snake", "Flea Bottom" oraz "10,000 Ships". Za pierwszy z nich odpowie Bruno Heller, który pracował nad takimi serialami, jak "Gotham" czy "Rzym". Pozostałe dwa seriale są na wcześniejszym etapie produkcji i na razie nie wiadomo, kto będzie przy nich pracował.

Polecamy

"Gra o tron" - o czym będą nowe spin-offy serialu?

Według nowych informacji "Sea Snake" będzie historią podróżnika i zdobywcy Corlysa Velaryona. Odbędzie on podróż morską, którą rozpocznie na Smoczej Skale i dopłynie aż do tajemniczych krain Yi Ti oraz Leng. W końcu podróż zaniesie go na Północ w poszukiwaniu bezpiecznego przejścia do bieguna północnego Westeros. Ta wyprawa skończy się jednak niepowodzeniem, bo Velaryon znajdzie jedynie zamarznięte wody i wielkie lodowce.

Polecamy

"Flea Bottom" będzie opowieścią o najbiedniejszym zakątku Królewskiej Przystani - stolicy Siedmiu Królestw znanego z "Gry o tron". Widzowie serialu powinni go kojarzyć, ponieważ to właśnie tam Arya Stark spotkała bękarta syna króla Roberta Baratheona imieniem Gendry. Na razie nie zdradzono szczegółów fabularnych tego serialu.

Polecamy

Więcej wiadomo natomiast o "10,000 Ships". Ta produkcja opowie o wojowniczej księżniczce imieniem Nymeria oraz członkach ludu Rhoynar. Zobaczymy ich ucieczkę z Essos do Dorne, po tym jak zostaną pokonani z rąk Valyrian. Nymeria poślubi Morsa Martella, by władać całym południowym półwyspem.

Polecamy

"House of Dragon" i trzy nowe spin-offy to nie wszystkie produkcje osadzone w świecie "Gry o tron", nad którymi pracuje obecnie HBO. Powstaje również serial "Opowieści o Dunku i Jaju", który rozegra się na 90 lat przed wydarzeniami z adaptacji "Pieśni lodu i ognia". Zobaczymy w nim przygody Ser Duncana i młodego Aegona V Targaryena. Ma to być jednak produkcja animowana.

Polecamy

"Gra o tron" - kiedy pemiera spin-offów?

Na razie wiadomo jedynie, kiedy zadebiutuje "House of Dragon". Pierwszy odcinek ma trafić na HBO i HBO Max w roku 2022. Nie skonkretyzowano jednak daty premiery. Co do pozostałych spin-offów "Gry o tron" trudno na razie powiedzieć, ale fan powinni przygotować się na oczekiwanie trwające kilka lat.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.