Internauci strollowali gwiazdę YouTube’a. Jego posiadłość oznaczona w Mapach Google jako schronisko dla bezdomnych

02.08.2019 10:22
bezdomni|undefined Fot. Shutterstock

70 entuzjastycznych opinii, zdjęcia przedstawiające świeżutkie, przytulne łóżka i zachęta dla bezdomnych do skorzystania darmowego schronienia. Internauci zgotowali im okrutny żart. Szukający dachu nad głową odbijali się od ochrony domu wynajmowanego przez youtubera.

Paul Denino, znany jako Ice Poseidon, to cieszący się dużą popularnością youtuber, który widzów przyciąga pokazując im swoje przygody z prawdziwego życia.

Filmy publikowane przez streamera są oglądane nawet przez kilka milionów osób. Ice Poseidon zdobył sobie oddaną grupę fanów, którzy (za jego zachętą i przyzwoleniem) starają się urozmaicić mu transmitowane życie za pomocą pranków.

Przeczytaj także

Żarty przygotowywane przez fanów youtubera potrafią być wyrafinowane i okrutne. Zaczęło się niewinnie, od zamawiania na jego adres pizzy, a kulminacyjnymi momentami były wizyty policji, a nawet FBI. Służby otrzymywały powiadomienia o podejrzeniach dotyczących przestępczej działalności Ice Poseidona.

Z tego powodu youtuber musiał kilka razy zmieniać miejsce zamieszkania. Umowy wypowiadali mu właściciele wynajmowanych przez niego lokali.

Paul Denino  zamieszkał w końcu w posiadłości w Tarzanie wynajmowanej za 25 000 dolarów miesięcznie. Internauci oznaczyli ją na Mapach Google jako schronisko dla bezdomnych.

Luksusowa posiadłość gwiazdy YouTube’a oznaczona na Mapach Google jako schronisko dla bezdomnych

Ice Poseidon znany jest z interakcji, w jakie wchodzi z bezdomnymi osobami. Wiele razy wypowiadał się publicznie, że są to najmilsze osoby, jakie poznał w życiu, a temat ludzi bez dachu nad głową był często poruszany w jego filmach. Zapraszał ich też do swojego domu.

Fani youtubera postanowili to wykorzystać w pranku. Zaczęli więc oznaczać wynajmowaną przez niego posiadłość jako schronisko dla bezdomnych, uwiarygodnili to nawet zdjęciami rzędów łóżek czekających na osoby, które chciałyby się w nich przespać.

Okrutny żart przyniósł zamierzone skutki. Do posiadłości zaczęli tłumnie napływać osoby mające nadzieję na nocleg, kąpiel oraz posiłek. Ich nadzieje były jednak gaszone przez ochronę, która odprawiała ich z kwitkiem.

ice_poseidon_bezdomni_02 Fot. foto: zrzut ekranu Mapy Google

Streamer został w końcu zmuszony do opuszczenia wynajmowanej posiadłości. Właściciele terenu zarzucili mu łamanie regulaminu dotyczącego hałasu i zakłócania porządku. O interwencję została także poproszona policja.

Youtuber oficjalnie potępił akcję swoich fanów:

W internecie można znaleźć smutnych, żałosnych ludzi, którzy nie przejmują się innymi. W pewnym momencie zrozumiałem, że to nie jest już żart. To było zabawne może za pierwszym razem. Teraz jest po prostu głupie.

Ice Poseidon dodał, że spotkał się z przypadkami ludzi, którzy spędzili dwie godziny podróżując do fałszywego schroniska, wydając wszystkie posiadane pieniądze na bilet.

Po jego wyprowadzce sytuacja wcale się nie polepszyła. Nowi mieszkańcy muszą tłumaczyć przybywającym z nadzieją bezdomnym, że padli ofiarą okrutnego żartu. Google długi czas walczyło z oznaczeniem, usuwając je po otrzymywaniu zgłoszeń o problemie, internauci jednak po prostu dodawali informacje do Map Google raz jeszcze. Na początku sierpnia 2019 oznaczenie zostało usunięte.

Zobacz także: Tajemnicze gigantyczne penisy odkryte w parkach dzięki Google Earth

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.