Jak włączyć Dark Mode w Messengerze? Poradnik

Marcin Czajkowski
05.03.2019 10:33
Jak włączyć Dark Mode w Messengerze? Poradnik

W październiku 2018 Facebook zapowiedział prace nad trybem ciemnym w Messengerze. Właśnie doczekaliśmy się jego premiery w Polsce.

Tryb ciemny powoli dosięga kolejnych aplikacji. Zaczynając od desktopowych, przez YouTube i Chrome, teraz dotarł do kolejnej aplikacji mobilnej - Messengera. Jakiś czas temu informowaliśmy o testach nowego trybu, w których udział wziąć mogli wybrańcy.

Jak włączyć tryb ciemny w Messengerze

Zobacz także: >>Messenger - podobne aplikacje (WhatsApp, Discord, Viber, Slack<< 

Można powiedzieć, że Facebook udostępnił tryb ciemny z prawdziwego zdarzenia, czyli wykorzystujący zalety ekranów OLED. Facebook podkreśla, że publicznie udostępniona wersja trybu ciemnego ciągle jeszcze nie jest finalną - z tego powodu, nie jest dostępna w ustawieniach aplikacji, tylko trzeba skorzystać z pewnego triku w celu jej włączenia.

Aby włączyć tryb ciemny w Messengerze należy wykonać kilka prostych kroków:

  • Otwórz Messengera
  • Wyślij do któregokolwiek ze swoich znajomych emoji księżyca ( )
  • Klikaj w emoji, dopóki na ekranie nie pojawi się animacja

Nie każde emoji księżyca zadziała i nie u każdego dostępny będzie tryb ciemny. Facebook obiecuje jednak, że włączy go dla wszystkich kont do końca miesiąca. Ciągle jeszcze zdarzają się białe plamy w mrocznym wyglądzie Messengera, jednak to co już możemy zobaczyć jest bardzo obiecujące.

Wraz z ostatnimi zmianami Messenger coraz bardziej oddala się od koncepcji prostego komunikatora internetowego. Ostatnio na przykład pojawiła się możliwość, aby z Facebookowymi znajomymi zagrać w proste gry.

Marcin Czajkowski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.