"Jeden z dziesięciu" - nie żyje legendarny uczestnik teleturnieju. Przyczyną śmierci był koronawirus

20.12.2020 10:31
Znicz - materiał poglądowy Fot. Marek BAZAK/East News

Bogusław Lewandowski nie żyje. Mężczyzna był słynnym uczestnikiem teleturniejów, między innymi kultowego programu "Jeden z dziesięciu". Przegrał z koronawirusem.

Smutna wiadomość dla wszystkich widzów teleturniejów, a w szczególności programu "Jeden z dziesięciu". Zmarł Bogusław Lewandowski - męzczyzna, który był częstym gościem tego typu audycji. Przegrał walkę z koronawirusem.

"Jeden z dziesięciu" - nie żyje Bogusław Lewandowski

Informację o śmierci Lewandowskiego podał portal o2.pl. Podzielił się nią za pośrednictwem Twittera jeden z członków rodziny uczestnika teleturniejów. Mężczyzna występował w wielu programach z nagrodami, ale to właśnie w show TVP odniósł największe sukcesy.

Polecamy

Według doniesień Lewandowski trafił niedawno do szpitala z powodu odmy płucnej. Podczas przeprowadzonego zabiegu zaraził się koronawirusem. To właśnie w następstwie komplikacji spowodowanych COVID-19 mężczyzna zmarł.

Polecamy

Lewandowski wystąpił w "Jednym z dziesięciu" kilkukrotnie. Po raz pierwszy w roku 1998. Trzy razy doszedł do Wielkiego Finału programu. Dwukrotnie wygrał teleturniej -  w 2006 i 2015 roku. Prywatnie był nauczycielem historii i języka polskiego. Przygotowując się do teleturniejów, czytał książki. W ten sposób zdobywał wiedzę, którą później wykorzystywał podczas udziałów w konkursach telewizyjnych. Prawdopodobnie podczas pandemii przygotowywał się do kolejnego udziału w "Jednym z dziesięciu", ponieważ niedługo minąłby okres karencji - czyli czas odczekania po ostatnim występie.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.