Kanibal pożarł siedmioro dzieci. Po 60 latach trafi do pieca [WIDEO]

24.07.2020 11:59
Milczenie owiec|undefined Fot. COLLECTION CHRISTOPHEL/EAST NEWS

Słynny kanibal z Tajlandii, który zabił i zjadł siedmioro dzieci, zostanie spalony. Mowa o mężczyźnie nazwiskiem Si Quey. Jego zwłoki będą poddane kremacji po 60 latach od egzekucji.

Jeden z najstraszliwszych kanibali we współczesnych dziejach w końcu zazna spokoju. Podjęto decyzję o skremowaniu pozostałości po Si Queyu - seryjnym mordercy, który przeszedł do legendy jako upiór.

Si Quey - zwłoki kanibala zostaną spalone

Chociaż "Milczenie owiec" i postać Hannibala Lectera to jedynie fikcja literacka, tego typu przestępcy zdarzają się w prawdziwym świecie. Si Quey to jeden z najsłynniejszych seryjnych morderców i kanibali w historii. Może nie jest tak dobrze znany w Zachodnim świecie, ale w Tajlandii do dziś straszy się nim niegrzeczne dzieci.

Przeczytaj także

Jak podaje portal The Nation Thailand, po 60 latach od śmierci mordercy jego zwłoki zostaną w końcu skremowane.

Do tej pory pozostałości po zwyrodnialcu były pokazywane jako eksponat w muzeum medycyny sądowej w Bangkoku. Zmumifikowano ciało, które przez ponad pół wieku stało w szklanej gablocie jako element kolekcji placówki.

Ostatnimi czasy pojawiły się głosy, że eksponat jest zbyt makabryczny, więc w 2019 roku zdjęto go z wystawy. W rocznicę egzekucji Si Queya mumia trafi do pieca krematoryjnego, a urna z jego prochami zostanie pochowana podczas dyskretnej ceremonii pogrzebowej.

Przeczytaj także

Si Quey - kim był kanibal z Tajlandii?

Niesławny przestępca przeprowadził się do Tajlandii z Chin. Miało to miejsce 1944 roku. W 1958 roku został oskarżony o zamordowanie i zjedzenie siedmiu chłopców. Si Quey miał wypruć im wnętrzności, a następnie ugotować je i zjeść. Do aresztowania doszło w prowincji Rayong. W domu mężczyzny znaleziono zwłoki jednej z ofiar, a także wydobyte z jej wnętrza serce i wątrobę. Przestępca przyznał się do zamordowania chłopca, ale zaprzeczył, że planował skonsumować jego organy wewnętrzne.

Przeczytaj także

Skazano go na karę śmierci. Wyrok wykonano 17 września 1959 roku. Si Quey zginął przez rozstrzelanie w wieku 32 lat. Zwłoki zmumifikowano i umieszczono w muzeum Songkran Niyomsan jako przestrogę dla potencjalnych przestępców. Historia kanibala była tak głośna, że na stałe zapisała się w tajskiej kulturze. Do tej pory pojawia się on w przerażających opowieściach jako upiór. Rodzice straszą nim swoje niegrzeczne dzieci. Mówią im, że jeśli będą się źle zachowywać, Si Quey przyjdzie do nich jako duch i je zje.

Przeczytaj także

Być może kremacja zwłok seryjnego mordercy wyzwoli biedne tajskie dzieci od wizji ducha, który ma na nie chrapkę.

 

Przeczytaj także

Zobacz też: 12 najbardziej przerażających cytatów seryjnych morderców, tłumaczących ich motywy

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.