Kończą się prace nad największym audiobookiem współczesnej Europy

Michał Tomaszkiewicz
29.11.2017 18:14
Kończą się prace nad największym audiobookiem współczesnej Europy Fot. zrzut ekranu

Takiego audiobooka jeszcze w Polsce i Europie nie było – można w nim usłyszeć ponad 10 000 osób i pół tysiąca profesjonalnych aktorów. Nagrania do superprodukcji trwały niemal trzy lata – rezultatem jest 113 godzin słuchowiska przedstawiającego Stary i Nowy Testament.

„Biblia Audio – superprodukcja” to projekt oszałamiający rozmachem. Prace rozpoczęły się w lutym 2015 roku i zakończą się w grudniu 2017, kiedy to udostępniony zostanie komplet materiałów. Słuchowisko będzie dostępne całkowicie za darmo – osoby, które zechcą wesprzeć projekt, mogą kupić nagrania na płytach CD,  nośnikach USB, a nawet płytach winylowych.

Audiobook, określany przez twórców jako film bez obrazu, jest adaptacją Biblii Tysiąclecia.

Lista gwiazd, które zaangażowały się w prace nad superprodukcją jest bardzo długa, ale wydaje się być przy tym niekompletna – nie możemy znaleźć na niej Tomasza Karolaka.

W rolę Boga wcielił się Jerzy Trela, zaś w rolę Jezusa – Adam Woronowicz. W produkcji udział wzięli także m.in. Małgorzata Kożuchowska, Piotr Adamczyk, Anna Seniuk, Janusz Gajos, Magdalena Cielecka, Agata Kulesza, Jerzy Stuhr, Jerzy Trela, Adam Woronowicz, Jan Peszek, Franciszek Pieczka, Krystyna Janda, Borys Szyc, Wojciech Malajkat, Piotr Fronczewski, Danuta Stenka, Artur Żmijewski, Krzysztof Globisz, Roman Kłosowski, Robert Więckiewicz, Izabela Kuna, Piotr Polk, Cezary Żak, Olgierd Łukasiewicz, Łukasz Simlat, Antoni Pawlicki, Redbad Klynstra, Jerzy Zelnik i wielu innych. Fragment Księgi Wyjścia przeczytali Prymas Polski abp Wojciech Polak i Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich.

Nagrań dokonywano w wielu różnych lokacjach – między innymi na Tauron Arenie podczas odbywających się w lipcu 2017 roku Światowych Dni Młodzieży.

Anna Dymna z kolei nagrała Psalm V wspólnie z podopiecznymi fundacji „Mimo Wszystko”:

Nagrania w formacie MP3 można pobrać ze strony www.bibliaaudio.pl, trzeba się jednak uzbroić w cierpliwość, jako że ważą łącznie prawie 7 GB. Twórcy publikują je także w serwisie YouTube, gdzie doczekały się ponad 3 milionów odtworzeń. Audiobook zostanie skompletowany na początku grudnia 2017 roku. 

 

Sprzęt audio renomowanych marek

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.