Koniec świata: morderczy wulkan zgładzi ludzkość?

21.06.2019 15:08
Koniec świata: morderczy wulkan zgładzi ludzkość?|undefined Fot. Shutterstock

Jak informują naukowcy z NASA, erupcja superwulkanu w Yellowstone doprowadzi do zagłady ludzkości. Stanie się to jeszcze za naszego życia. Czy NASA ma plan ratowania świata?

Jak donosi Daily Star nowe odkrycie naukowców NASA, wykazały jednoznacznie, że erupcja superwulkanu Yellowstone doprowadzi do zagłady ludzkości.

Naukowcy zaczęli przyglądać się baczniej superwulkanowi z powodu odnotowywanej wokół niego większej aktywności sejsmicznej. Sytuacja w Parku Narodowym Yellowstone już od dawna nie jest stabilna.

Superwulkan Yellowstone wybuchnie za naszego życia

Wśród głównych przyczyn takie go stanu rzeczy wymienia się drgania ziemi i nagrzewania się powierzchni wokół ogromnego superwulkanu. W sierpniu 2018 roku, na terenie Yellowstone, doszło do erupcji gejzeru Ear Spring, największej od 60 lat. Co więcej, teren wokół gejzeru jest coraz bardziej aktywny sejsmicznie.

Koniec świata: morderczy wulkan zgładzi ludzkość? Fot. foto: Shutterstock

Dochodzi tam nawet do 50 wstrząsów tygodniowo. Jedno z silniejszych trzęsień zarejestrowano w nocy z 5 na 6 lipca 2017 roku. Osiągnęło ono 5.8 w skali Richtera i było odczuwalne przez mieszkańców południowej i zachodniej Montany.

Koniec świata: morderczy wulkan zgładzi ludzkość? Fot. foto: Shutterstock

Po wnikliwej analizie stwierdzono z przerażeniem, że komora magmy pod wulkanem jest, prawie trzykrotnie większa niż dotychczas sądzono. Ma dokładnie 88 km długości i 28 km szerokości. Jej głębokość szacowana jest na 5-14 km. Erupcja wulkanu będzie więc 2000 razy silniejsza niż wynikało z wcześniejszych obliczeń.

Jak będzie wyglądał koniec świata po wybuchu superwulkanu?

Jeśli wulkan Yellowstone eksploduje (a według obliczeń na to nastąpić w niedalekiej przyszłości), Stany Zjednoczone zostaną zmiecione z powierzchni ziemi. Ogromne ilości pyłów piroklastycznych spowodują globalną wulkaniczną zimę, co doprowadzi do wyginięcia ludzkości.

Przeczytaj także

Według szacunków żywności na świecie starczy jedynie na 74 dni. Nie ma absolutnie żadnej nadziei na to, że na Ziemi przetrwają jakiekolwiek formy życia.

Superwulkan Yellowstone wybuchnie za naszego Fot. foto: Shutterstock

Czy NASA ma plan ratowania świata?

NASA robi wszystko, by zapobiec erupcji wulkanu. Naukowcy opracowali plan, który zakłada wykonanie odwiertu o głębokości 10 kilometrów i schłodzenie krateru przy pomocy wpompowanej wody. Koszt operacji szacuje się na 3 miliardy dolarów, a ryzyko popełnienia błędu jest ogromne. Nie wiadomo więc, czy plan jest możliwy do zrealizowania.

Czy właśnie to wydarzenie przepowiedziane zostało w Biblii? Przeczytaj o straszliwym proroctwie mówiącym o trzech dniach mroku.

Zobacz również: Przerażające przepowiednie na 2019 rok dla Polski i świata. Co strasznego przepowiedzieli prorocy?

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.