Koronawirus uderza w światową kulturę. Zmarł znany argentyński muzyk

12.03.2020 11:27
Koronawirus|undefined Fot. shutterstock.com

Covid-19 atakuje bez względu na sławę czy bezcenne zdolności artystyczne. Wśród ofiar śmiertelnych koronawirusa znalazł się także znany saksofonista.

Koronawirus nie oszczędza gwiazd kochanych przez tysiące fanów. Świat obiegła informacja o zarażonym Tomie Hanksie, który od lat należy do grona najpopularniejszych i najbardziej lubianych aktorów na całym świecie. Covid-19 zaatakował także żonę Hanska, a także pojawił się wśród ekipy bijącego rekordy oglądalności serialu Netflixa - "Riverdale". Wirus nie ominął też świata muzyki.

Nie żyje saksofonista Marcelo Peralta

Jak donosi onet.pl, 11 marca 2020 roku służby medyczne potwierdziły śmierć Marcelo Peralta. Jest to kolejna ofiara koronawirusa na Półwyspie Iberyjskim. Saksofonista argentyńskiego pochodzenia był liderem jazzowej formacji Marcelo Peralta Quarter. Zmarł w wieku 59 lat.

Przeczytaj także

W kiepskim stanie z powodu rozprzestrzeniającej się epidemii jest także chilijski pisarz Luis Sepulveda, który zapadł w śpiączkę z powodu choroby. Artysta zaraził się koronawirysem podczas targów książki w Portugalii. Jego stan zdrowia określono jako ciężki. Pisarz ma 70 lat.

Koronawirus zmusił również literatów w Polsce do zmiany swoich planów. Aby uniknąć zakażenia udział w targach w Gdańsku odwołał jeden z najbardziej poczytnych i kontrowersyjnych pisarzy ostatnich lat - Jakub Żulczyk. Z kolei autor znanych serii książek o przygodach "Kłamcy", "Chłopców" czy też "Dreszcza" - Jakub Ćwiek zaproponował fanom spotkania autorskie online.

Zobacz też: OLX i Allegro bez maseczek i płynów do dezynfekcji. Premier zakazał sprzedaży artykułów 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.