Kraśnik odcina się od "degrengolady" i "zgniłego Zachodu". Chce usunięcia klubu sportowego "Tęcza"

13.10.2020 11:47
Tęcza|undefined Fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Kraśnik walczy z tęczą. Tym razem mieszkańcy sprzeciwiają się nazwie klubu sportowego "Tęcza Kraśnik", która ma być źródłem "degrengolady". Serio?

Kraśnik ostatnimi czasy jest jednym z najczęściej wspominanych w mediach miast w Polsce. Jednak czy faktycznie zasada "nieważne jak mówią, ważne żeby mówili" się sprawdza? Po raz kolejny miejscowość stała się obiektem drwin i memów.

Kraśnik chce zmienić nazwę klubu sportowego "Tęcza"

Kraśnik to małe miasto położone w województwie lubelskim. Do niedawna miejscowość nie kojarzyła się w Polsce z niczym szczególnym aż do kampanii wyborczej. W jej połowie premier Morawiecki ogłosił Kraśnik miastem wolnym od koronawirusa. Chwilę później władze miasta podtrzymały decyzję o tym, że miejscowość ma być wolna od ideologii LGBT. Nie przekonały ich nawet dotacje z norweskich funduszy, które musieli stracić w związku z publiczną akceptacją homofobii.

Mieszkańcy Kraśnika chcą zlikwidować klub sportowy

Następna była sieć 5G. Radni protestowali przeciwko masztom z obawy przed szkodliwymi falami. Po medialnej aferze wycofali swoją petycję. Także w Kraśniku wystąpił problem pochówku zmarłych na COVID-19. Dwa miejscowe kościoły odmówiły pogrzebu, a za zachowanie księży przepraszał wojewoda lubelski, Lech Sprawka. Co wymyślili mieszkańcy Kraśnika tym razem?

Przeczytaj także

Do Urzędu Miasta w Kraśniku dotarła petycja mieszkańców, którzy żądają likwidacji lub zmiany nazwy piłkarskiego klubu. Dlaczego? Ponieważ nazywa się "Tęcza Kraśnik". Argumenty są równie absurdalne co sam wniosek. Mieszkańcy Kraśnika twierdzą, że zmiana nazwy jest konieczna, aby wyrwać grzech z korzeniami i odciąć się od degrengolady Zachodu.

Dziennik Zachodni przytoczył fragmenty petycji:

Wnosimy o przyjęcie przez Radę Miasta uchwały w sprawie zdelegalizowania działalności lub zmiany nazwy Ludowego Klubu Sportowego Tęcza KraśnikJesteśmy dumni z działalności Rady Miasta Kraśnik, której członkowie z troską wykonują mandat społeczny na rzecz mieszkańców swojej małej ojczyzny. Stoicie Państwo jak skała na straży wartości tradycyjnych, Polskich i konserwatywnych. Siły wrogie Ojczyźnie drżą i wyją ustami antypolskich mediów, widząc Waszą heroiczną działalność sprzeciwiającą się ideologii LGBT.Musicie jednak Państwo działać kompleksowo i wyrwać grzech z korzeniami. Na każdym polu odcinać się od moralnej degrengolady zgniłego Zachodu. Odcinać się od kulturowego marksizmu, który promuje dziś ideologia LGBT.

Co będzie następne?

 

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.