Ksiądz-gangster grał w rosyjską ruletkę, brał narkotyki, bił po twarzy i przewracał swoją kochankę. Wysłano go na urlop

09.11.2020 15:12
Ksiądz - materiał poglądowy|undefined Fot. AJR_photo/Shutterstock

Ksiądz groźniejszy niż niejeden bandyta znęcał się nad swoją partnerką, bijąc ją i grożąc jej bronią palną. Został wysłany na urlop administracyjny.

Chociaż zazwyczaj ksiądz kojarzy się z autorytetem, coraz częściej wychodzą na jaw przypadki, w których duchowni są antytezą głoszonych przez siebie wartości. Jeden z kapłanów okazał się diabłem wcielonym, ale jeszcze nie wyrzucono go ze wspólnoty Kościoła Katolickiego, mimo że chodzi o seks, przemoc, narkotyki i broń.

Ksiądz-gangster - uprawiał seks, bił, brał narkotyki i straszył bronią

Chociaż teoretycznie księża powinni być całkowicie niegroźni, często prawda wygląda zupełnie inaczej. Zdarzają się przypadki, w których sutanna skrywa prawdziwych degeneratów.

Przeczytaj także

Nie inaczej jest w tym przypadku. Jak podaje New York Post, ksiądz Guadalupe Rios z parafii Świętego Józefa w mieście Selma w Kalifornii, został zawieszony w swoich obowiązkach z powodu swoich niecnych czynów. A dokonał ich w swoim życiu (nie tylko kapłańskim) bardzo wiele. Zawieszenie księdza potwierdziła Cheryl Sarkisian - kanclerz diecezji Fresno. Diecezja wydała też tymczasowy zakaz zbliżania się duchownego do pracowników kościelnych na odległość 100 metrów. Kobieta skomentowała sprawę w rozmowie z mediami.

Wielebny Guadalupe Rios z kościoła św. Józefa w Selmie został umieszczony na urlopie administracyjnym na czas dochodzenia. Jest to kwestia wewnętrznego dochodzenia, a poufność i prywatność wszystkich zainteresowanych stron będą szanowane i chronione.

Dziennikarze ustalili jednak, że Rios został oskarżony o kontakty uczuciowe i fizyczne związek z 41-letnią kobietą, która pracowała jako jego asystentka. Kobieta postanowiła niedawno zakończyć trwający cztery lata związek, podczas którego, jak zeznała, ksiądz bił ją po twarzy i kilkukrotnie przewrócił na ziemię.

Przeczytaj także

Według słów byłej partnerki Riosa wielokrotnie dochodziło do sytuacji, w której palił marihuanę. Najbardziej niebezpieczny moment to dzień, w którym ksiądz groził jej bronią palną, grając w rosyjską ruletkę. Poszkodowana opisała sytuację w rozmowie z ABC 30 Action News.

Pan Rios i ja byliśmy w jego plebanii, kiedy przyłożył mi pistolet do głowy. Zszokowana zaczęłam płakać. Zapytałam go, co robi, a on powiedział do mnie: "Albo umrę ja, albo ty, albo umrzemy oboje". Boję się bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny, z powodu jego gangsterskiej przeszłości i znajomości ze światem przestępczym.

Teraz ofiara księdza-gangstera obawia się, że kiedy Rios pozna prawdę, będzie próbował się mścić.

Przeczytaj także

Dziennikarze poświadczyli, że duchowny rzeczywiście należał do gangu i nadal przyjaźni się z osobami, które zajmują się działalnością przestępczą. Świadkowie z parafii potwierdzili, że ksiądz był widywany w nieciekawym towarzystwie. Poza tym pozował na zdjęciach wrzucanych na media społecznościowe z bronią palną. Media nie były jednak w stanie namierzyć Riosa i poprosić go o komentarz.

Przeczytaj także

Podczas dziennikarskiego śledztwa wyszło jednak na jaw, że w 2016 roku Rios był skazany za spowodowanie wypadku drogowego pod wpływem alkoholu. Zawartość alkoholu we krwi dwukrotnie przekraczała normę dopuszczoną w Kalifornii. Obecnie według ustaleń mediów w sprawie byłego księdza nie toczy się żadne śledztwo policji. Sprawa znęcania się nad asystentką ma trafić do sądu 25 stycznia 2021 roku.

Przeczytaj także

 

Zobacz też: Wezwano policję, bo pod kościołem spał bezdomny. Okazało się, że to rzeźba Jezusa

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.