Który zespół Łzy jest prawdziwy? "Mamy już tego trochę dość"

14.10.2022 13:58
Zespół Łzy Fot. Dominik Gajda/REPORTER/East News

Sprawa jest bardzo nieprzyjemna. Który zespół ma prawo nazywać się Łzy? To powinien ustalić Urząd Patentowy.

Obecnie funkcjonują dwa zespoły o nazwie Łzy - w jednym liderem jest Adam Konkol, który skompletował zupełnie nowy skład, zaś w drugim wokalistką jest Sara Chmiel. Sprawa trafiła do Urzędu Patentowego.

Polecamy

Który zespół Łzy jest prawdziwy? "Mamy już tego trochę dość"

Zacznijmy od początku - zespół Łzy powstał w 1996 roku, zaś w 2010 z kapeli odeszła Anna Wyszkoni. Nową wokalistką została Sara Chmiel. Sytuacja pogorszyła się w 2021 roku. Kapela miała zagrać koncert online, ale Adam Konkol po prostu się nie pojawił. Sara Chmiel w rozmowie z wp.pl wyznała:

Adam się nie pojawił. Lekko nas to zaniepokoiło, a prawdziwe przerażenie pojawiło się, kiedy manager do niego zadzwoniła i okazało się, że… jest w domu. Powiedział, że przemyślał sobie wszystko i nie chce zagrać tego koncertu i że już nie będzie z nami grać.

Wersja Adama Konkola brzmi jednak inaczej:

Miałem udar. Wylądowałem w szpitalu. Byłem tam trzy dni i nikt z zespołu się mną nie zainteresował.

Wówczas doszło do rozłamu i powstała druga formacja o nazwie "Łzy". Muzycy obu zespołów zaczęli oskarżać się o kłamstwa, szantaż czy manipulację. Żeby się w tym wszystkim nie pogubić - z jednej strony mamy Łzy z Adamem Konkolem, po drugiej stronie jest zespół z Sarą Chmiel na wokalu.

Polecamy

Jak podaje wp.pl, muzycy mieli ustalić po porozumieniu stron, że się rozstają. Adam Konkol twierdzi jednak, że zgodził się jedynie na przerwę. Muzyk zmaga się z poważną chorobą układu krążenia i uważa, że podczas jego nieobecności muzycy wykorzystali sytuację.

Z kolei, Łzy z Sarą Chmiel były zaskoczone, gdy się okazało, ze Konkol stworzył nowy zespół pod nazwą Łzy. Wokalistka w rozmowie z wp.pl wyznała:

Jak można zrobić taki numer swoim kolegom po 25 latach? Przecież oni tyle razy stawali po jego stronie, pomagali mu, ratowali w sytuacjach, kiedy był na skraju śmierci za sprawą swojej ciężkiej choroby. (...) Te wszystkie ataki z jego strony, te napastliwe posty, w których traktuje nas jak swoje zabawki. Nie ukrywam: mamy już tego trochę dość.

Konkol komentuje:

Celowo przeciągają sprawę w urzędzie. W tym momencie czas działa na ich korzyść. Ale chyba jest jasne, czyj tak naprawdę jest ten projekt. Owszem, w młodości, z grzeczności i głupoty, wpisałem dawnych kolegów w Zaiksie jako współautorów piosenek, ale tak naprawdę to ja jestem twórcą 95 proc. repertuaru zespołu. Potwierdziły to w swoich oświadczeniach osoby, które były z nami na początku istnienia grupy i w czasie naszych największych sukcesów.

Sara Chmiel wyznała, że jeżeli sprawa nie zostanie wyjaśniona przez Urząd Patentowy to jest zmotywowana, by złożyć pozew do sądu.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.