Ludzie biją się z powodu... Kart Pokemon. Zobaczcie niepokojące wideo

24.05.2021 13:58
Ludzie biją się z powodu... Kart Pokemon. Zobaczcie niepokojące wideo Fot. Heritage Auctions/Ferrari Press/East News

Karty Pokemon TCG nadal są niezwykle popularnym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Niektóre "artefakty" są nawet tak wartościowe, że ludzie się o nie prawie zabijają.

Bójka w sklepie. Poszło o... karty Pokemon

Karty Pokemon są obecnie bardzo wartościowym produktem na rynku wtórnym - wraz z PlayStation 5 wiodą prym wśród tzw. "item scelpersów". To oznacza w dużym skrócie, że nie tylko przeciętni klienci nie mają zbyt wielu szans na to, by zakupić karty dla samych siebie, ale także same karty stały się przedmiotem konfliktu. To kończy się natomiast przepychankami, słownymi potyczkami, a w najgorszych sytuacjach nawet bójkami.

Polecamy

Wszystko to spowodowało, że wiele sklepów postanowiło zrezygnować z fizycznej sprzedaży kart i oferują je jedynie w internecie. Jedną z takich sieci jest Walmart. Okazało się jednak, że nie we wszystkich placówkach dostosowano się do polecenia z "góry".

Niedawno na Twitterze i Instagramie popularność zyskało wideo z jednego z tych Walmartów, w którym widzimy walkę o karty Pokemon. Sytuacja jest absurdalna i z całością możecie się zapoznać poniżej. Natura bywa bardzo przerażająca:

Polecamy

Ale nie tylko karty Pokemon są obiektem takiego zainteresowania - również te prezentujące zawodników MLB, czy NBA są popularne. Oczywiście najbardziej profitowym celem scalpersów są konsole PlayStation 5, ale te pojawiają się w sklepach zdecydowanie rzadziej, niż karty.

Oczywiście powyższe wideo jest ekstremalnym przykładem tego procederu, ale spodziewamy się, że nie będzie ono ostatnim i za kilka tygodni internet podbije inny materiał z bardzo porywczymi klientami.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.