Marvel - jak dobrze znasz komiksy Domu Pomysłów? [QUIZ]

30.03.2021 14:08
Marvel Comics - Kapitan Ameryka, Hulk, Tho, Soider-Man, Wolverine, Fot. Anton_Ivanov/Shutterstock

Marvel Comics to niekwestionowany lider na rynku komiksu superbohaterskiego. Jak dobrze znasz losy papierowego uniwersum postaci je zamieszkujących?

W 2021 roku wydawnictwo Marvel Comics obchodzi swoje 60. urodziny (chociaż należy pamiętać, że całe uniwersum jest o ponad 20 lat starsze). Z tej okazji postanowiliśmy sprawdzić Waszą wiedzę na temat komiksowego uniwersum, na którego bazie powstały nie tylko filmy i seriale MCU, ale również inne teksty kultury popularnej. Stworzyliśmy więc quiz dla prawdziwych fanatyków Domu Pomysłów. Czy jesteście godni go rozwiązać?

Marvel Comics - quiz z wiedzy na temat komiksów Domu Pomysłów

Gdyby nie determinacja Stana Lee i tytaniczna praca Jacka Kirby'ego, dzisiejsza popkultura nie znałaby takich postaci jak Kapitan Ameryka, Iron Man, Spider-Man, Black Panther, Daredevil, X-Men, Fantastic Four, Thor, Hulk, Inhumans, Ant-Man i Wasp. Ukazujące się od sześciu dekad przygody ikonicznych superbohaterów przyczyniły się do powstania wielkiego kinowego uniwersum, które jest czymś wyjątkowym w historii kinematografii.

Polecamy

Tym razem nie skupimy się jednak na filmach Marvela, ale na ich źródle - komiksach, które wychowały nie jedno pokolenie czytelników. Nie traćmy jednak czasu na przydługie wstępy! Avengers Assamble!

Marvel Comics - okładki komiksów Marvela
Rozwiąż quiz

Który komiks był pierwszym tytułem wydanym przez Marvel Comics?

Marvel Comics - okładki komiksów Marvela

Który komiks był pierwszym tytułem wydanym przez Marvel Comics?

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.