Monopoly i Cluedo inspirowane horrorem "To". Odważysz się w nie zagrać?

Sergiusz Kurczuk
01.03.2019 13:55
Monopoly: IT|undefined Fot. materiały promocyjne

Coś dla fanów horrorów i planszówek. Niebawem do sprzedaży trafią nowe wersje słynnych gier Monopoly i Cluedo. Tym razem motywem przewodnim będzie film "To" oparty na prozie Stephena Kinga. Obie będą dostępne dla graczy od 17 roku życia.

Przerażający Pennywise powraca nie tylko za sprawą sequelu filmu "To". Niebawem Tańczący Klaun o morderczych skłonnościach nawiedzi dwie popularne gry planszowe - Monopoly i Cluedo. Czym nowe wersje planszówek będą różniły się od oryginałów?

Monopoly w wersji "To"

Do tej pory Hasbro zaprezentowało bardzo wiele edycji najsłynniejszych gier planszowych inspirowanych najróżniejszymi zjawiskami popkultury, między innymi filmami i serialami. Pojawiły się między innymi wersje z motywami przewodnimi z "Gry o tron", "Stranger Things", "Przyjaciół",  czy "Deadpoola". Przyszedł czas na horrorowy świat Stephana Kinga i jednej z jego najsłynniejszych powieści. Mowa oczywiście o "To" - książce, która w 2017 roku doczekała się kinowej adaptacji. Jak będzie wyglądało Monopoly, w którym pojawia się Pennywise?

Monopoly It Fot. foto: materiały promocyjne

Gra Monopoly: IT z grubsza posiada takie same reguły jak standardowa wersja planszówki. Chodzi o to, by zostać monopolistą, który doprowadza przeciwników do bankructwa. Tym razem plansza będzie inspirowana miasteczkiem Derry w stanie Maine - miejscem, w którym rozgrywają się książka i film. Gracz będą mogli wybudować domki na przedmieściach i zamieniać je w apartamenty. Pojawią się też specjalne pola - Cysterna Pennywise'a oraz Kanały Derry. Gracze będą mogli spróbować szczęścia, losując karty Potyczek i Zjawisk nadprzyrodzonych. Do wyboru będą oczywiście nowe pionki, przedstawiające inhalator Billa, papierową łódeczkę czy rower. Premiera została zaplanowana na rok 2019. Na razie nie zdradzono większej ilości szczegółów.

Przeczytaj także

Cluedo w wersji "To"

Na sklepowe półki trafi również nowa wersja detektywistycznej gry planszowej Cluedo. W oryginalnym wydaniu gracze muszą poruszać się po planszy, by przeprowadzić śledztwo w sprawie morderstwa. Za pomocą dedukcji muszą wytypować, kto jest mordercą, w którym miejscu dokonano zbrodni i czym zabito ofiarę. Podobnie będzie w grze Cluedo IT: Evil Below!. Plansza zamiast rezydencji zamordowanego, będzie przedstawiać miasteczko Derry. Znajdą się na niej między innymi pola domu na Neibolt Street, Synagogi czy Publicznej biblioteki. Gracze wcielą się natomiast w członków Klubu Frajerów, którzy będą starali się rozwikłać zagadkę znikających dzieci. Gra ma się pojawić w sklepach jeszcze w marcu 2019 roku.

Cluedo It Fot. foto: materiały promocyjne

Są to jednak plany wydawnicze dotyczące Stanów Zjednoczonych. Na razie nie wiadomo, kiedy planszówki trafią do sprzedaży w Polsce. Być może ich premiera zbiegnie się w czasie z kinowym debiutem filmu "To: Rozdział 2", który będzie miał miejsce 6 września 2019 roku.

>>Zobacz też: Monopoly dla oszustów. Nowa edycja słynnej gry<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.