Na Facebooku można teraz rzygać tęczą

Michał Tomaszkiewicz
12.06.2017 11:32
Na Facebooku można teraz rzygać tęczą Fot. materiały prasowe

Do standardowych reakcji Facebooka dołączyła tęcza – dzięki niej z dumą można oznaczać posty, które wprawiły nas w intensywne ukontentowanie. Chyba, że jest się homofobem.

W zależności od punktu widzenia, nowa reakcja promuje tolerancję i różnorodność lub jest ohydnym lewackim atakiem na tradycyjne wartości.

„Duma” pojawiła się na Facebooku w ramach czerwcowych obchodów „LGBT Pride Month” – miesiąca, w którym społeczność która nie jest jednoznacznie heteroseksualna świętuje swoją odmienność.

Tęcza jako reakcją będzie dostępna do końca czerwca. Żeby móc jej używać, trzeba jednak zdobyć się na swoiste wyjście z szafy – tęcza trafia do arsenału facebookowych reakcji u osób, które zadeklarują swoje wsparcie dla LGBT poprzez polubienie strony społeczności pod tym adresem.

foto: zrzut ekranu Fot. foto: zrzut ekranu

Po kliknięciu gdzie trzeba „Dumę” będzie można okazywać zarówno podczas korzystania z Facebooka poprzez www, jak i z aplikacji. Tęcza pojawia się na profilach w kilka–kilkanaście minut po pozostawieniu „lajka”.

W Polsce ten sympatyczny znak wsparcia dla możliwości życia w zgodzie ze swoimi przekonaniami i preferencjami zdążył już nabrać zupełnie innego znaczenia – tęcza jest chętnie pozostawiana na profilu wiodącej w sondażach polskiej partii politycznej.

Być może dzięki temu tęcza stanie się popularniejsza, niż wprowadzone w 2016 roku reakcje – ze statystyk wynika, ze stanowią one zaledwie kilka procent wszystkich interakcji z postami dokonywanych przez użytkowników.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

„Duma” to nie jedyna nowość związana z miesięcznym świętem LGBT - użytkownicy Facebooka i Messengera mogą dodać do swoich zdjęć profilowych tęczowe elementy, pojawiły się także nowe wielokolorowe filtry i maski do aplikacji  Facebook Camera.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.