Napadł na bank z pistoletem od Pegasusa

Michał Tomaszkiewicz
02.01.2019 12:15
Napadł na bank z pistoletem od Pegasusa Fot. kadr z wideo

Był postrachem kaczek w „Duck Hunt”, okazał się te wystarczająco groźny, żeby wziąć udział w napadzie na bank z bronią w ręku – meksykańska policja donosi o złapaniu przestępcy, który terroryzował ludzi owiniętym w taśmę izolacyjną pistoletem do konsoli NES.

Ujęty przez organa ściągania napastnik był bardzo dobrze znany meksykańskiej policji, która poszukiwała go w związku z 15 napadami na bank Banamex.

U ujętego rabusia znaleziono sportową czapkę, której używał do maskowania twarzy, oraz pistolet, którego kształt dojrzałym graczom może się wydawać dziwnie znajomy. Zobaczcie sami:

Nie wiadomo, czy we wszystkich napadach na banki dokonanych przez Meksykanina używał on właśnie tego zabawkowego pistoletu z Pegasusa – wydaje się to być jednak prawdopodobne. Broń, mimo że nieszkodliwa, mogła zestresowanym pracownikom wydawać się jak najbardziej groźna i prawdziwa – w takich przypadkach nie powinno się sprawdzać, czy przypadkiem grożący śmiercią napastnik może wprowadzić swoje groźby w życie.

Pistolet z Pegasusa użyty w napadzie na bank

Pistolet do NES-a – w Polsce do jego klona, czyli Pegasusa – były zapewne pierwszym dodatkowym kontrolerem, jaki kupiła większość posiadaczy tych konsol. Sztandarową grą, z którą się go używało, był Duck Hunt, czyli polowanie na kaczki.

Sam pistolet utrzymany był w oryginale w jasnych i wyrazistych kolorach – nie dziwi więc, ze rabuś wykorzystał taśmę izolacyjną, żeby nadać mu groźniejszego wyglądu.

nes_pistolet_napad_02 Fot. foto: Fabsss, CC BY-SA 3.0

Strzelanie do kaczek na Pegasusie było fajne, dopóki nie zeszło się na złą drogę i nie zaczęło wykorzystywać sposobu, w jaki działał pistolet – w momencie strzału na ekranie telewizora w miejscu celu pojawiał się biały prostokąt. Jeśli czujnik w broni go wykrywał, gra uznawała, że doszło do trafienia. Wystarczyło więc nacelować pistolet na białe tło, żeby trafiać za każdym razem.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.