Napisał książkę o korupcji. Trafi do więzienia za pranie pieniędzy

19.11.2019 10:26
pranie pieniędz|undefined Fot. źródło: Shutterstock

Profesor z Flortdy, który jest współautorem książki na temat działań korupcyjnych powiązanych ze zorganizowanymi grupami przestępczymi, został pozwany za branie udziału w praniu pieniędzy.

Bruce Bagley został aresztowany 18.11.2019. 73-letni profesor University of Miami był autorem książki na temat korupcji. Okazało się, że Bruce wiedział o niej bardzo dużo, ponieważ brał udział w praniu pieniędzy, które pochodziły z działań korupcyjnych w Wenezueli.

Uczył o korupcji, był skorumpowany

Mężczyzna został zatrzymany i otrzymał zarzuty brania udziału w spisku mającym na celu pranie pieniędzy.

Przeczytaj także

Na razie nie wiemy, czy Bagley przyznaje się do zarzucanych mu czynów. Amerykańscy dziennikarze próbowali się skontaktować z jego prawnikiem, ale nie otrzymali żadnego oficjalnego komunikatu.

Bagley jest współautorem książki pod tytułem: "Handel narkotykami, przestępczość zorganizowana i przemoc w dzisiejsze Ameryce". Książka została wydana w 2015 roku i poruszała temat m.in. wpływów mafii i ich korupcyjnych działań.

Amerykańsk prokurator Geoffrey Berman twierdzi, że Bagley brał udział w praniu pieniędzy, które pochodzą z przekupstw i korupcji w Wenezueli.

W akcie oskarżenie, jaki złożono w sądzie federalnym na Manhattanie, stwierdzono, że od listopada 2017 profesor wyprał około 2,5 miliona dolarów z zagranicznych kont członków mafii. Bagley zarabiał, pobierając prowizję za każdą transakcję.

Nie wiemy, czy Bagley planuje sequel do swojej książki z 2015 roku. Trzymamy jednak za to kciuki.

Zobacz także: Dziki wciągnęły kokainę o wartości 80 tysięcy złotych

Kacper Peresada Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.