Nie żyje Peter Mayhew, który grał Chewbaccę w serii "Star Wars". Aktor miał 74 lata

03.05.2019 01:32
Chewbacca w Star Wars|undefined Fot. Mary Evans Picture Library/Lucasfilm LTD/EastNews

Śmierć aktora potwierdziła jego rodzina.

Peter Mayhew zmarł w swoim domu w Teksasie 30 kwietnia 2019, kilka tygodni przed swoimi 75. urodzinami, w otoczeniu rodziny. Na razie nie podano oficjalnej przyczyny śmierci aktora. Informacja pojawiła się także na oficjalnym profilu artysty na Twitterze.

Nie żyje Peter Mayhew, Chewbacca z "Gwiezdnych wojen"

Mayhew wcielił się w wojownika Wookiee i najlepszego przyjaciela Hana Solo, Chewbaccę, łącznie w pięciu filmach z serii "Star Wars" - w części III "Zemsta Sithów", w części IV "Nowa nadzieja",  w części V "Imperium kontratakuje", w części szóstej "Powrót Jedi" oraz w części siódmej "Przebudzenie mocy". Rolę Chewbakki powierzono mu mu m.in. ze względu na jego wyjątkowy wzrost spowodowany Zespołem Marfana - aktor miał 2 metry 18 centymetrów. 

Peter Mayhew Fot. foto: FREDERIC J. BROWN/AFP/East News

Aktor urodził się 19 maja 1944 roku w Londynie, gdzie również dorastał. W 2013 roku przeszedł poważną operację kolana. Od 1998 roku był żonaty z Angie Luker, z którą miał troje dzieci.

Justyna Kierzkowska|undefined
Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.