Niedźwiedzica weszła z młodymi na rosyjską łódź podwodną. Zwierzęta spotkał straszny los [WIDEO]

10.11.2020 14:16
Niedźwiedzie grizzly|undefined Fot. Pattie Walsh/Solent News & Photo Agency/Solent News/East News

Na Kamczatce doszło do niezwykłego wydarzenia. Niedźwiedzica z młodymi weszła na kadłub łodzi podwodnej. Niestety marynarze zastrzelili zwierzęta.

Słyszeliście o psie, który jeździł koleją? Zapewne tak. Ale na pewno nie widzieliście niedźwiedzi, które pływały rosyjską łodzią podwodną. Niestety misie czekał podobny los, co czworonoga uwielbiającego pociągi.

Niedźwiedzica na rosyjskiej łodzi podwodnej

Niedźwiedzie to niezwykle inteligentne zwierzęta, które bardzo często lgną do ludzi w nadziei na łatwe zdobycie pokarmu. Niestety nie zawsze takie spotkanie kończy się szczęśliwie.

Przeczytaj także

Tak właśnie było w przypadku niedźwiedzicy, która wraz z małymi weszła na kadłub rosyjskiej łodzi podwodnej o napędzie atomowym projektu 667BDR Kalmar. Portal Vesti.ru opisał niezwykłe wydarzenie, do którego doszło na Kamczatce, a konkretnie nad Zatoką Kraszeninnikowa. W niedzielę 8 listopada 2020 roku grupa niedźwiedzi przepływała w pobliżu, gdzie znajdowała się jednostka Floty Oceanu Spokojnego. Mowa o matce i grupce jej młodych. Zwierzęta postanowiły zbliżyć się do statku, prawdopodobnie w celu odpoczynku. Zajście uwieczniono na nagraniu wideo.

Niestety spotkanie z niedźwiedziami nie skończyło się dla nich szczęśliwie. Rosyjscy marynarze zastrzelili dwa osobniki, chociaż z nagrania jasno wynika, że nie stanowiły żadnego zagrożenia dla załogi łodzi podwodnej.

Przeczytaj także

Za śmierć zwierząt odpowiada jeden z żołnierzy, który wyjął pistolet i zaczął strzelać do bezbronnych niedźwiedzi. Zdaniem okolicznych mieszkańców strzelanie z broni palnej to jedyny sposób na przegonienie zwierzaków. Pozostałe osobniki uciekły w popłochu. Miejmy nadzieję, że nie spotkają się już nigdy z żadnym człowiekiem.

 

Przeczytaj także

Zobacz też: Jak wygląda pożarcie przez niedźwiedzia polarnego? Zobacz przerażające nagranie [WIDEO]

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.