Marvel szykuje nowe gry. Jedna opowie o Iron Manie, druga o Black Pantherze i Kapitanie Ameryce

21.09.2022 11:33
Marvel szykuje nowe gry. Jedna opowie o Iron Manie, druga o Black Pantherze i Kapitanie Ameryce Fot. materiały prasowe/Marvel Games/Skydance New Media

Marvel coraz śmielej wchodzi na rynek gier wideo. Po bardzo ciepło przyjętym Spider-Manie na PS4 i PS5, niezłych Guardians of the Galaxy (oraz niewypale w postaci Marvel's Avengers), firma zapowiedziała niedawno dwie nowe produkcje.

Iron Man, Kapitan Ameryka i Black Panther bohaterami nowych gier Marvela

Marvel Games potwierdziło niedawno kilka interesujących produkcji z komiksowymi herosami w rolach głównych. Jedna z nich opowie nam o Iron Manie i zostanie przygotowana przez Motive Studios, druga będzie epicką przygodą z okresu II Wojny Światowej, której głównymi bohaterami będą Kapitan Ameryka i Black Panther. Produkcją zajmie się zaś Skydance New Media z twórczyni Uncharted, Amy Hennig na czele.

Polecamy

Obie produkcje będą rozgrywały się w innych światach i nie będą ze sobą połączone. Obie mają być jednak grami singleplayer należącymi rozgrywanymi z perspektywy trzeciej osoby. Iron Man będzie należał do gatunku akcji, ale jest dopiero w fazie preprodukcji, więc nie mamy zbyt dużo informacji na jego temat.

Niezatytułowana do tej pory przygoda z okresu II Wojny Światowej doczekała się już nawet zwiastuna. Z niego dowiadujemy się, że będziemy mieli do czynienia z czterema głównymi bohaterami - młodym Kapitanem Ameryką; Azzurim, dziadkiem T'Challi i poprzednim Black Pantherem; żołnierzem Gabrielem Jonesem oraz Nanali, wakandzką szpieg.

Polecamy

Reżyser produkcji Amy Hennig zaznaczała podczas panelu na D23, że zależało jej na prostocie w kontrolowaniu bohaterów i skupieniu się na opowiedzeniu świetnej historii w formie nieco "serializowanej", łącząc ze sobą zgoła różne wątki zupełnie innych postaci. Czyżbyśmy mieli powtórkę z gier Telltale, które polegały na podejmowaniu decyzji i quick-time eventach?

Na razie nie zdradzono zbyt wielu szczegółów dotyczących nowych produkcji Marvel Games. Nie znamy też nawet przybliżonych dat premier opisywanych gier. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.