Pokemon Scarlet i Violet - oto nowy zwiastun kolejnej generacji. Będzie kooperacja i otwarty świat

02.06.2022 14:06
Pokemon Scarlet i Violet - oto nowy zwiastun kolejnej generacji. Będzie kooperacja i otwarty świat Fot. materiały prasowe/Nintendo

W sieci pojawił się kolejny zwiastun gier Pokemon Scarlet i Violet, który przedstawił nam nowe pokemony, nowych profesorów oraz szczegóły na temat rozgrywki. Znamy też datę premiery produkcji.

Pokemon Scarlet i Violet - oto nowy zwiastun produkcji

Nadchodzi kolejna generacja gier Pokemon - kilka miesięcy temu Game Freak potwierdził, że powstają produkcje Scarlet i Violet, a teraz firma zdradziła kolejne informacje na temat tych projektów. Poznaliśmy kilka nowych stworków (w tym legendarne Poki), nowych profesorów (tak, tym razem jest ich dwójka), a także dowiedzieliśmy się, że w grach pojawi się nieco bardziej rozbudowany tryb wieloosobowy, niż to, co widzieliśmy w poprzednich odsłonach.

Polecamy

Zacznijmy więc od samego zwiastuna, w którym widzimy wszystkie te nowości, a także datę premiery gier Pokemon Scarlet i Violet - te zadebiutują już 18 listopada 2022 roku. Zobaczcie wideo:

Jeśli chodzi o nowe pokemony, to widzimy stworki: Pawmi, malutkiego pokemona elektrycznego, Lechonka, normalnego stworka inspirowanego świnią, roślinnego-normalnego Smoliva, a także legendarne pokemony Koraidona (Scarlet) i Miraidona (Violet), inspirowane azteckimi wierzeniami.

Na tym różnice w wersjach się nie kończą - tak jak wspomnieliśmy, po raz pierwszy w serii obie produkcje będą miały innych profesorów. W Scarlet to Sada, natomiast w Violet poznamy Turo. Widzimy również naszą rywalkę o imieniu Nemona.

Polecamy

Tak jak wspomnieliśmy, Scarlet i Violet mają mieć prawdziwy "otwarty" świat, a także nowy tryb wieloosobowy. Lokacje po raz pierwszy w historii serii nie mają być w żaden sztuczny sposób od siebie oddzielone, ale niestety na razie nie znamy zbyt wielu konkretnych szczegółów dot. trybu multi. No może oprócz tego, że ma być dostępny za pośrednictwem lokalnej sieci i internetu, a także obsługiwać do 4 graczy jednocześnie.

Na tym lista nowości w tym momencie się kończy, ale na przestrzeni kolejnych miesięcy informacji na temat produkcji będzie coraz więcej. Na razie najbardziej intrygujący zdaje się być tryb multiplayer, a także fakt, że produkcja w jakiś sposób będzie inspirowana ciepło przyjętym Legends: Arceus. Tak jak wspomnieliśmy, gry Pokemon Scarlet i Violet zadebiutują w sklepach już 18 listopada 2022 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.