Nowy zwiastun „Assassin's Creed Odyssey” prezentuje innowacje w systemie walki

Kamil Kacperski
13.08.2018 13:27
Assassin's Creed Odyssey|undefined Fot. kadr z wideo

Ubisoft przygotował serię zakulisowych filmików, w których twórcy szczegółowo opowiadają o innowacjach, które pojawią się w nowej odsłonie „Assassin's Creed”. Tym razem skupili się na systemie walki „asasyńskiej odysei”.

Bohaterowie „Assassin's Creed Odyssey”rodowitymi Spartiatami. Jeżeli uważaliście w szkole na lekcjach historii (lub oglądaliście film „300” albo czytaliście komiks o tym samym tytule), to pewnie wiecie, że oznacza to jedno - urodzili się oni po to, by walczyć. Jednak Ubisoft wprowadził drobną zmianę - postaci w dość młodym wieku opuszczają swoją ojczyznę, a co za tym idzie, nie są w pełni wykształconymi wojownikami z tarczami i włóczniami. Wręcz przeciwnie, wypracowują sobie całkowicie nowy styl walki, który zostaje nam zaprezentowany w nowym zakulisowym wideo. 

Nowy odcinek jest drugim z serii „Behind the Odyssey”, w którym pracownicy Ubisoftu tłumaczą proces twórczy przy „Assassin's Creed Odyssey”. Tym razem skupili się nad systemem walki, który nie zmienił się znacząco od tego, który mieliśmy okazje wykorzystać w „Assassin's Creed Origins”. Zmianą jest jednak dodanie nowych umiejętności, które powodują, że postać jest nieco szybsza, a co za tym idzie pojedynki stają się bardziej dynamiczne:

Assassin's Creed Odyssey - nowości w systemie walki

Twórcy opowiedzieli również o specjalnych mocach legendarnej włóczni, która jest reliktem pierwszej cywilizacji. Aby jej użyć należy naładować pasek adrenaliny. W jaki sposób to zrobimy? Po prostu walcząc. Ubisoft twierdzi również, że tym razem powrócili do korzeni jeśli chodzi o ciche zabójstwa - według nich znów poczujemy się jak prawdziwi asasyni. Kolejną zmianą ma być inny system unikania obrażeń. W „Origins” dużą rolę odgrywała tarcza, której zabraknie w „Odyssey”. Zamiast niej, gracze będą używali uników, przewrotów i parowania ciosów, co narzuca graczom bardziej agresywny styl walki.

Powróci również możliwość dopasowywania swojego ekwipunku. W trakcie gry będziemy znajdowali nowe elementy rynsztunku oraz broń, którą następnie będziemy mogli ulepszać u okolicznych kowali. Twórcy zaznaczyli również, że w grze pojawią się potężni Ateńczycy i Spartanie, którzy bezproblemowo mogą sobie poradzić z postaciami graczy. Przestrzegli również, że w „Assassin's Creed Odyssey” znów będzie erpegowy system rozwoju i wrogowie z wyższymi poziomami będą stanowili ogromne wyzwanie, a w niektórych przypadkach walka z nimi będzie oznaczała samobójstwo. 

Assassin's Creed Odyssey - kiedy premiera?

Na końcu odcinka zapowiedziano, że następne zakulisowe wideo skupi się na potyczkach morskich, które pojawią się w nowej produkcji Ubisoftu. Epizod ukaże się w piątek, 17 sierpnia 2018 roku na oficjalnym kanale Ubi na Youtube. Premiera „Assassin's Creed Odyssey” została zaplanowana na 5 października 2018 roku. Gra ukaże się na komputery osobiste oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.