Ubisoft oficjalnie zapowiedział grę „Assassin's Creed: Odyssey”

Kamil Kacperski
01.06.2018 13:47
Assassin's Creed Odyssey|undefined Fot. kadr z wideo

Akcja nowej produkcji o asasynach ma się rozgrywać w czasach starożytnej Grecji. Ubisoft pokaże grę podczas nadchodzących targów Electronic Entertainment Expo. 

Nazwa „Odyseja” nie jest przypadkowa - produkcja przeniesie graczy właśnie do czasów starożytnych Greków i rozkwitu ich kultury. Ubisoft zapowiedział produkcję 1 czerwca 2018 roku, na kilkanaście dni przed nachodzącymi targami E3, które odbędą się w dniach 12-15 czerwca 2018 roku w Los Angeles. 

O grze „Assassin's Creed: Odyssey” poinformowano na oficjalnym Twitterze Ubisoftu. Krótki zwiastun przedstawia logo produkcji, a także krótką scenkę rodzajową, która przypomina nieco film „300” Zacka Snydera - jeden z wojowników kopie swojego przeciwnika, który spada z urwiska w przepaść. 

Nadchodzi nowy „Assassin's Creed”

Post zawiera krótką wiadomość od producentów gry, a mianowicie „widzimy się na E3”. Logo „Assassin's Creed: Odyssey” oprócz znanej wszystkim czcionki zawiera w sobie jeszcze spartański hełm, który zastąpił charakterystyczny symbol asasynów. Czyżby miało to oznaczać, że w nadchodzącej grze będziemy wcielali się w Spartiatę, który dopiero po pewnym czasie dołączy do bractwa? A może gra pominie wątek odwiecznej wojny asasynów i templariuszy i opowie historię mało związaną z resztą gier? 

Niestety, na tę chwilę nie mamy więcej oficjalnych informacji. Szczegóły „Assassin's Creed: Odyssey” poznamy najwcześniej w poniedziałek 11 czerwca, bo wtedy odbędzie się konferencja prasowa Ubisoftu przed E3. Są duże szanse, że twórcy pokażą wersję demonstracyjną produkcji właśnie podczas samych targów.

Po sukcesie komercyjnym i artystycznym poprzedniej gry z serii, „Assassin's Creed: Origins”, oczekiwania są duże. Myślicie, że Ubisoftowi uda się je spełnić? 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.