Nowy zwiastun „Red Dead Redemption 2” zapowiada koniec Dzikiego Zachodu

Kamil Kacperski
04.05.2018 12:39
Nowy zwiastun „Red Dead Redemption 2” zapowiada koniec Dzikiego Zachodu Fot. kadr z wideo

Nowa produkcja Rockstar Games zapowiada koniec ery kowbojów i innych podobnych do nich awanturników - ci, którzy się nie dostosują zostaną zabici. Zobaczcie nowy zwiastun „RDR2”.

Wygląda na to, że już nic nie zatrzyma kilkukrotnie opóźnionego „Red Dead Redemption 2”. Nowy zwiastun nadchodzącej gry od Rockstar Games oferuje fanom zarys fabuły opowieści o końcu ery Dzikiego Zachodu. Poznajemy głównych bohaterów, czyli Arthura Morgana i gang Van der Linde'a, którzy trawieni są wewnętrznym konfliktem. Nie pomaga również fakt, iż na grupę polują najlepsi najemnicy i stróże prawa, jakich amerykańska ziemia nosiła.

Zwiastun nie oferuje wiele scen walki, koncentruje się raczej na fabule, aczkolwiek widzimy również ujęcia z napadu na bank oraz pościgów konnych. Zobaczcie nowy trailer zapowiadający „Red Dead Redemption 2”:

Red Dead Redemption 2 - o czym opowie fabuła?

Twórcy najbardziej dochodowego produktu w historii branży rozrywkowej, czyli „GTA V”, podzielili się również dogłębnym opisem fabuły, z której dowiadujemy się, że akcja gry przeniesie nas do 1899 roku i opowie nam „epicką opowieść o życiu w Ameryce na początku współczesnej ery”:

Ameryka, rok 1899. Rozpoczął się koniec ery Dzikiego Zachodu. Stróże prawa polują na ostatnich członków gangów. Ci, którzy się nie poddadzą lub dobrowolnie oddadzą w ręce prawa, są zabijani.Po bardzo nieudanym napadzie na bank w zachodnim miasteczku Blackwater, Arthur Morgan i gang Van der Linde'a są zmuszeni do ucieczki. Po piętach depczą im federalni oraz najlepsi płatni zabójcy po tej stronie Missisipi. Grupa musi napadać, kraść i walczyć na nieprzyjaznych terenach serca Ameryki, żeby przetrwać. Kiedy w grupie zaczynają się tworzyć coraz większe podziały, Arthur musi podjąć wybór - będzie podążał za swoimi ideałami, czy postanowi być lojalny wobec gangu, który go wychował. 

Dowiedzieliśmy się również szczegółów dotyczących mechaniki rozgrywki. Jak donosi IGN - mechanizm napadów na banki ma przypominać to, co gracze widzieli już we wspomnianym „Grand Theft Auto V”. Akcja mają być bardzo szczegółowo i dobrze planowane, a kończyć się będą dopiero, gdy grupie uda się zgubić pościg, a nie kiedy gang opuści miasteczko. Bardziej szczegółowy ma być również system polowania, utrzymywania porządku między członkami gangu, a także dużą rolę będzie grało dbanie o swojego wierzchowca. Tym razem koń nie będzie tylko bezmyślnym środkiem transportu, ale jedną z postaci pobocznych, którą będzie można rozwijać, leczyć, gdy zostanie ranna oraz budować więź, która da nam bonusy w rozgrywce. 

„Red Dead Redemption 2” trafi do sprzedaży 26 października 2018 roku. Produkcja pojawi się na konsolach Xbox One oraz Playstation 4. Twórcy na razie nie planują wersji na komputery osobiste. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.