Otwarcie salonu z klasykami Porsche w Holandii

26.11.2015 15:44
Otwarcie salonu z klasykami Porsche w Holandii Fot. materiały prasowe

Według Jeremiego Clarksona, „dziewięćsetjedenastka” to auto, które stylistycznie jest pomniejszonym Garbusem, co oznacza że rzekomo zaprojektował je Hitler… To oczywiście brednie, ale faktem jest, że Porsche bardzo często odwołuje się do swoich korzeni.

Niemcy zbudowali swoją markę na mocnych fundamentach. Najnowsza 911 wyróżnia się sylwetką zbliżoną do swojego protoplasty. Szczególnie dużo nawiązań do starszych modeli z tej serii możemy doszukać się w wersji 997 Sport Classic. Kolejnym dowodem na to, że stuttgarcka marka pielęgnuje swoje dziedzictwo jest nowo wybudowany salon Porsche Classic Centre w Gelderland w Holandii.

Po raz pierwszy w historii stworzono obiekt, na terenie którego będą serwisowane i sprzedawane klasyczne samochody Porsche. Przy okazji tego wydarzenia, producent zapewnił że to dopiero początek i już teraz rozważają oni zbudowanie kolejnych tego typu kompleksów na terenie Australii, Belgii, Kanady i Stanów Zjednoczonych. Plany na chwilę obecną zakładają stworzenie aż 100 salonów do 2018 roku.

Innowacyjna strategia może zostać zrealizowana między innymi dzięki temu, że auta tej niemieckiej marki są niezwykle trwałe i niezawodne. Podobno ponad 70% wszystkich wyprodukowanych samochodów w fabryce Zuffenhausen wciąż jest na chodzie.

Zadaniami nowej sieci będą prace remontowe oraz konserwacyjne klasycznych samochodów, jak również częściowe i kompleksowe przeglądy. Na potrzeby klientów dostępnych będzie aż 52 000 oryginalnych części zamiennych.

Zespół serwisantów został odpowiednio przeszkolony z obsługi i naprawy klasycznych pojazdów Porsche. Dodatkowo, partnerów Porsche Classic wyposażono w odpowiednie narzędzia i instrukcje dla poszczególnych modeli, co gwarantuje wysoki poziom jakości usług. W tym momencie ze stuttgarcką marką współpracują 24 firmy na całym świeci, z czego 10 z nich mieści się w Niemczech, a reszta w Estonii, Francji, Japonii, Republice Południowej Afryki, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Włoszech oraz na Węgrzech.

Przedstawicielstwo Porsche twierdzi, że ich auta powstają w wyniku łączenia innowacyjności z tradycją i stąd się bierze tak mocne zaangażowanie w serwisowanie klasyków.

Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.