Paski z TVP jako rockowy utwór. Posłuchaj, co by było "Gdyby Wiadomości były piosenką"

07.11.2020 13:55
Jacek Kurski TVP|undefined Fot. . JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Paski z "Wiadomości" TVP jako piosenka podbijają Youtube. Jeden z internautów posłużył się legendarnymi paskami z TVP i ułożył z nich utwór pt. "Gdyby Wiadomości były piosenką".

Paski z "Wiadomości" TVP wzbudzają kontrowersje już od kilku lat. Jednych śmieszą, innych doprowadzają do białej gorączki, a jeszcze inni czerpią z nich wiedzę na temat współczesnego świata. Utalentowany internauta z muzycznym zacięciem, postanowił z nich zadrwić, tworząc rockowy utwór pt. "Gdyby Wiadomości były piosenką".

Przeczytaj także

Paski z TVP jako piosenka na Youtube

Paweł Kieler, autor utworu "Gdyby Wiadomości były piosenką", zarówno w opisie, jak i na początku swojego wideo zaznacza, że ma on charakter humorystyczny, a także że przy tworzeniu piosenki nie ucierpiał żaden...pasek. Następnie słyszymy dźwięki gitary i kolejne cytaty z pasków TVP uformowane w tekst piosenki. Posłuchajcie sami:

Film został udostępniony na Youtube 5 listopada 2020. W przeciągu 2 dni od publikacji doczekał się ponad 279 tysięcy wyświetleń. 

Paski z "Wiadomości" TVP a wiarygodność Telewizji Polskiej

Od kilku lat pod adresem TVP padają zarzuty o dezinformację, nierzetelność, stronniczość, manipulację faktami oraz zaprzeczanie misji publicznej w programach informacyjnych. Sondaż Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych z lutego 2019 wskazał, że Polacy uznali TVP Info za najmniej rzetelny ze wszystkich największych kanałów informacyjnych w kraju. Tylko 29,7 procent badanych stwierdziło, że TVP Info rzetelnie przedstawia fakty, 43,2 procent badanych było zdania przeciwnego. W maju 2019 podobne badanie przeprowadził CBOS. W sondażu Centrum Badań Opinii Społecznej 38 procent respondentów uznało TVP Info za stację, która nie jest wiarygodna (był to najwyższy wynik braku zaufania względem wszystkich innych kanałów informacyjnych).

28 maja 2019 roku Rada Języka Polskiego przedstawiła raport na temat pasków TVP, w którym stwierdzono, że „komunikaty umieszczane na paskach w Wiadomościach Telewizji Polskiej są narzędziem propagandy, a nawet przejawem przemocy symbolicznej”.

 

Przeczytaj także
Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.