Protest taksówkarzy w Warszawie. Hive wypożycza hulajnogi elektryczne za darmo

Michał Tomaszkiewicz
08.04.2019 11:17
hulajnogi hive|undefined Fot. materiały prasowe

8 kwietnia 2019 przejazd przez Warszawę będzie mocno utrudniony – strajk polegający na blokowaniu ulic zapowiedzieli taksówkarze. Irytację mieszkańców postanowiła wykorzystać do zareklamowaniu swoich usług wypożyczalnia hulajnóg elektrycznych hive – mamy kod na darmową, półgodzinną jazdę.

Taksówkarze czują się poważnie zagrożeni przez Ubera – coraz więcej pasażerów wybiera przewozy z kierowcami wzywanymi przez aplikację, z góry znając cenę za przejazd.

Przewoźnicy są zdania, że Uber działa w Polsce nielegalnie, a jego kierowcy łamią prawo – na Facebooku pojawił się post, który podsumowuje punkt widzenia taksówkarzy, przez internautów skrócony do hasła „Bóg. Honor. Taksometr”.

Przeczytaj także

Taksówkarzom rośnie nowa konkurencja, która zaczęła już podgryzać przewozy z aplikacji – wypożyczalnie hulajnóg elektrycznych. Ich potencjał dostrzegł Uber, który jawnie przyznaje, że przejażdżki osobistymi pojazdami elektrycznymi wypierają krótsze kursy samochodem.

Przejazd hulajnogą elektryczną hive za damo. Mamy kod promocyjny

W Polsce działają dwie wypożyczalnie hulajnóg elektrycznych – Lime oraz hive. Ta druga sieć postanowiła wykorzystać spodziewaną irytację mieszkańców Warszawy tkwiących w wywołanych przez taksówkarzy korkach do pokazania, jak wygodne i szybkie może być przemieszczanie się hulajnogą elektryczną po mieście.

Wypożyczalnia przygotowała kod promocyjny, dzięki któremu można korzystać z hulajnóg hive przez 30 minut bez ponoszenia żadnej opłaty. W teorii powinno to wystarczyć na przejechanie około 10 kilometrów.

Zobacz także: >> Elektryczne hulajnogi hive do wypożyczenia w Warszawie <<

Kod promocyjny na darmową jazdę hulajnogami elektrycznymi hive brzmi „FREENOW”. Można go wykorzystać 8 kwietnia 2019 roku.

Podobną promocję przygotował Bolt (dawne Taxify) – po podaniu kodu „STRAJKUJEMY” otrzymuje się zniżkę na kurs w wysokości 30 zł.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.