Samsung zorganizuje 10 koncertów na żywo w aplikacji rozszerzającej rzeczywistość

25.11.2019 14:48
coldplay vr|undefined Fot. źródło: Materiały Prasowe, Samsung

Od kilku lat fani coraz częściej otrzymują możliwość oglądania swoich ulubionych zespołach w Wirtualnej Rzeczywistości. A fakt, że twój ulubiony band gra w tym momencie w Brazylii nie oznacza już, że nie brać w tym wydarzeniu udziału na żywo.

Po takich wydarzeniach, jak VR-owy koncert Coldplay z 2017 roku czy Global Citizen Festival (który był w całości dostępny dla fanów za sprawą Wirtualnej Rzeczywistości) ten nowy sposób odbierania muzyki staje się czymś naturalnym. Właśnie z tego powodu Samsung ogłosił, że planuje serię 10 koncertów, które fani będą mogli oglądać poprzez aplikację Samsung XR, zapewniającą możliwość podziwiania występów na żywo w 360 stopniach.

Samsung zorganizuje koncerty w VR

Samsung będzie współpracował z firmą LiveXLive, aby przenieść 10 występów do Wirtualnej Rzeczywistości. Występy na żywo będą posiadały hologramy, wideo wolumetryczne i funkcje AR dla uczestników koncertów, a także treści VR i 360 dla wirtualnych widzów.

Przeczytaj także

Firmy na razie nie ogłosiły, na jakie zespoły mogą nastawiać się fani. LiveXLive jednak od lat współpracuje z tysiącami festiwali na całym świecie takimi jak Sziget, Rock in Rio czy iHeart.

Aplikacja Samsunga jak dotąd skupiała się na tworzeniu i hostowaniu nagrań związanych głównie ze sportem. Poczynając na informacjach o tym, jak trenować, przez wirtualne przejażdżki wartymi miliony samochodami po podróże po kosmosie. Posiadacze Samsung Galaxy mogą też tworzyć content dostępny na platformie na własną rękę i zapraszać do swojego VR-owego przeżycia innych użytkowników.

Samsung potwierdził, że każdy z 10 koncertów będzie dostępny na wszystkich platformach Samsung XR. Każdy użytkownik Androida będzie mógł dołączyć do koncertu, ale żeby w pełni go docenić będzie wymagany headset VR.

Zobacz także:  Black Friday 2019 w PlayStation Store: Wiedźmin 3 GOTY, God of War i Red Dead Redemption 2 w świetnych cenach

Kacper Peresada Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.