Valve zapowiedział nowego Half Life'a. Pierwszego od 12 lat!

19.11.2019 08:41
HALF LIFE|undefined Fot. źródo: materiały prasowe Valve

Pierwszy od 12 lat Half Life został potwierdzony przez Valve na Twittere. Oficjalne ogłoszenie "Alyx" trafi do graczy 21 listopada 2019.

Half-Life: Alyx ma być flagowym tytułem ze świata VR. Nie wiemy na razie nic o samej grze poza tym, że skupi się na postaci Alyx Vance, która grała istotną rolę w historii znanej z Half-Life 2.

Half-Life powróci na VR

Według wycieku z Game Awards, Alyx ma być dostępny jedynie na VR i skupiać się głównie na imersyjności  wirtualnej rzeczywistości. Gracze będą mogli zobaczyć w tytule całe ciało postaci, a historia rzuci nas w wir walki z przeciwnikami. Według dziennikarzy premiera gry ma mieć miejsce w marcu 2020 roku.

Przeczytaj także

Nadal oczywiście nie wiemy za wiele o tytule. Czy będzie to po prostu dłuższe demo, które pokaże nam możliwości VR-u czy faktycznie kilkugodzinna gra?

Nikogo specjalnie nie dziwi, że Valve skupił się w swoim najnowszym projekcie na świecie Wirtualnej Rzeczywistości. W końcu amerykańska firma od zawsze była jednym z najprężniej działających producentów VR-Headsetów. Na początku we współpracy z HTC a ostatnio na własną rękę. Wykorzystanie Half-Life'a do pobudzenia sprzedaży ich "Indexa" wydaje się więc oczywistym ruchem. 

Dziennikarze przypominają też, że Half-Life 2 było tak naprawdę demem, które testowało engine wykorzystany do stworzenia gry. "Dwójka" stała się ostatecznie jedną z najważniejszych gier w historii. Czy możemy liczyć na podobny obrót spraw przy Alyx? Lepiej się nie nastawiać, ale nadzieję zawsze warto mieć. 

Zobacz także: Diablo 2 Remastered nie powstanie - Blizzard nie ma kodu źródłowego

Kacper Peresada Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.