Słowo "bitch" zostanie zakazane w stanie Massachusetts? Aaron Paul odniósł się do sprawy

24.10.2019 13:35
Foto: materiały prasowe AMC|undefined Fot. materiały prasowe AMC

Użycie popularnego przekleństwa będzie karane? Do propozycji zaostrzenia przepisów prawa odniósł się odtwórca roli Jessego Pinkmana z serialu "Breaking Bad".

Słowo "bitch" to jedno z najpopularniejszych przekleństw w języku angielskim. Zostało ono szczególnie spopularyzowane przez serial "Breaking Bad", w którym jeden z głównych bohaterów nagminnie go używał. Możliwe, że już wkrótce wycieczka do Massachusetts nie będzie dla Jessego Pinkmana najlepszym pomysłem. Wystosowano propozycję zaostrzenia przepisów prawa, zakładającą, że użycie rzeczonego słowa będzie karane.

Słowo "bitch" zakazane w stanie Massachusetts?

Przedstawiciele Bostońskich Demokratów zaproponowali, by każdy kto użyje słowa "bitch" (pl. "suka") w sposób obraźliwy wobec innej osoby, został poddany stosownej karze. Co by miało za to grozić? To już miałoby zależeć od okoliczności. Treść projektu ustawy brzmi:

Osoba, która używa słowa "bitch" skierowanego do innej osoby w celu zaczepienia, zirytowania, lub poniżenia tej osoby, będzie uważana za osobę nieuporządkowaną, naruszającą postanowienia tej sekcji.

Wszelkie naruszenia tego prawa mogłyby zostać zgłaszane przez osobę, która została bezpośrednio znieważona, lub przez świadka. I, w zależności od sytuacji, dla winowajcy przewidziano karę grzywny w wysokości 150 lub 200 dolarów, lub pozbawienia wolności do sześciu miesięcy.

Przeczytaj także

Na reakcje nie trzeba było oczywiście długo czekać. Głos w sprawie zabrali zwłaszcza członkowie Partii Republikańskiej, podchodząc do sytuacji w sposób nieco żartobliwy. Swoje trzy grosze dorzucił również Aaron Paul, który w serialu "Breaking Bad" wcielał się w postać Jessego Pinkmana. Znakiem rozpoznawczym bohatera było nieustanne kończenie wypowiedzi słowem "bitch". Aaron spróbował wykorzystać lukę prawną zawartą w projekcie ustawy, obracając wszystko w żart.

Ummmm... a co jeśli zrobię to w miły sposób?? Kolega pyta.

Aaron Paul powrócił po latach do roli Pinkmana. Wystąpił w filmie "El Camino", będącym kontynuacją "Breaking Bad". Zarówno serial, jak i film dostępne są na platformie Netflix.

Zobacz też: Jakie zainteresowanie wzbudził film "El Camino"? Znamy wyniki oglądalności 

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.