Streamerka zbanowana na Twitchu za stwierdzenie, że są tylko dwie płcie

Michał Tomaszkiewicz
08.02.2019 10:31
HelenaLive|undefined Fot. zrzut ekranu

Można być kobietą albo mężczyzną i nie ma nic pomiędzy – streamerka utrzymuje, że za wypowiedzenie tych słów podczas transmisji została zbanowana na Twitchu.

HelenaLive poinformowała fanów, że jej współpraca z popularnym wśród graczy serwisem streamingowych została zakończona, a jej konto wyłączone. Powodem miały być jej słowa, które zostały uznane za „obraźliwe dla społeczności osób transgender”.

Gwiazdka zdecydował się nawet pokazać otrzymany dokument w sieci:

Można w nim wyczytać, że ban został przyznany ze względu na powtarzające się skargi i lekceważenie regulaminu – Twitch, oprócz mowy nienawiści, niechętnie patrzy także ostatnimi czasy na zbytnie obnażanie się, oraz (jak można było dowiedzieć się w wyniku błyskawicznej kariery mężczyzny, który zasnął podczas swojego własnego streamu) na pokazywanie się podczas przebywania w objęciach Morfeusza.

Przeczytaj także

Streamerka HelenaLive zbanowana na Twitchu za stwierdzenie, że są tylko dwie płcie

W mailu z wiadomością o banie czytamy:

Twoje zachowanie udowodniło, że nie rozumiesz czym jest mowa nienawiści oraz jak może ona wpłynąć na społeczność na Twoim kanale. Kilka z Twoich wypowiedzi zostało uznane za obraźliwe w stosunku do środowiska transgender, a my nie tolerujemy takiego zachowania.

Treść wiadomości sugeruje, że HelenaLive może nie mówić całej prawdy na temat prawdziwych powodów bana. Żeby wiedzieć, której stronie wierzyć bardziej, musicie odpowiedzieć sobie na proste pytanie – czy te oczy mogą kłamać?

HelenaLive dała się poznać jako osoba, która ceni sobie „tradycyjne” podejście do ról, jakie mają odgrywać poszczególne płcie – jedna z jej wypowiedzi w tej kwestii stała się małym hitem internetu.

Zobacz także: >> Microsoft będzie banować i karać finansowo za przeklinanie w grach <<

Z podobnych powodów musiał się gęsto tłumaczyć Ubisoft, który ostatecznie grzecznie przeprosił graczy, że w Assassin’s Creeed Odyssey zmusił ich do przeżycia heteroseksualnego romansu zakończonego poczęciem dziecka.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.