Strefa wolna od „ideologii LGDP” w gminie Szczytniki. „Wiemy, nad czym głosowaliśmy”

28.01.2020 15:43
flaga LGBT na tle demonstracji|undefined Fot. Shutterstock

W maju 2019 roku radni gminy Szczytniki w woj. wielkopolskim jednogłośnie przyjęli stanowisko „w sprawie sprzeciwu wobec deklaracji LGDP i gender”. Ich stanowisko zostało dostrzeżone dopiero pod koniec stycznia 2020 ze względu na przekręcenie skrótu. Samorządowcom chodziło oczywiście o LGBT.

Osoby LGBT nie mają w Polsce łatwego życia. Już około 90 gmin w Polsce przyjęło specjalne uchwały potępiające „ideologię LGBT” i zamykającej dla nich granice.

Przy znakach oznajmiających o wjeździe do miast, które obwołały się „strefą wolną od LGBT” zaczęły pojawiać się tabliczki informujące o tym wjeżdżających. Wydarzenie wstrząsnęło internautami.

Przeczytaj także

Zupełnie inną reakcję wywołała historia, która wydarzyła się w gminie Szczytniki. Radni zagłosowali tam nad przyjęciem uchwały protestującej przeciwko „deklaracji LGDP”.

Pierwsza na świecie „Strefa wolna od LDGP” powstała w Polsce. Głosujący nie zauważyli literówki w nazwie

Odkrycie ogłosiła na Facebooku Grupa Stonewall, angażująca się w walkę o prawa mniejszości seksualnych.

Obecnie dokument z uchwałą wygląda następująco:

W internecie jednak nic nie ginie. Oryginalna wersja wyraźnie mówi o „LGDP”.

lgdp_szczytniki_02 Fot. foto: materiały prasowe gminy Szczytniki

Obejrzeć można także zapis transmisji na żywo z sesji rady. Głosowanie nad potępieniem LGDP odbywa się w 43. minucie nagrania.

Przeczytaj także

Radni gminy przekonują, że mimo pomyłki wiedzą, nad czym głosowali. Wpadkę określili „literówką”. Środowiska LGBT zarzucają im brak podstawowej wiedzy na temat zjawiska, które potępili: według nich głosujący nie wiedzieli nawet, jak naprawdę określa się osoby z mniejszości seksualnych, co pozwala wysnuć wniosek, że nie zapoznali się także z jakimikolwiek informacjami na temat LGBT.

Zobacz także: Rosjanin pozywa Apple. Twierdzi, że jego iPhone zamienił go w geja 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.