Supercienki telewizor 4K od Xiaomi Mi Mural TV - znamy cenę

Marcin Czajkowski
24.04.2019 15:37
xioami|undefined Fot. materiały prasowe/Xiaomi

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 23 kwietnia 2019 roku Xiaomi zaprezentowało nowy, 65-calowy, supercienki telewizor 4K.

23 kwietnia nie jest datą przypadkową - dokładnie tego dnia w 2013 roku chińskie Xiaomi zadebiutowało na rynku telewizorów. 6 lat później, w 2019 roku, debiutuje na rynku inteligentnych obrazów - w nowym, 65-calowym TV dostępnych będzie domyślnie 45 dzieł sztuki, stworzonych przez 22 różnych artystów, które wykorzystać można jako wygaszacz ekranu.

Przeczytaj także

Supercienki telewizor od Xiaomi

Supercienkie telewizory nie są nowością - takie konstrukcje mają już w swojej ofercie m.in. LG i Samsung. Xiaomi jednak może z nimi dość mocno powalczyć ceną, która będzie kilkukrotnie niższa od konkurencji.

xiaomi Fot. foto: materiały prasowe/Xiaomi

Obudowa Mi Mural TV ma grubość jedynie 13.9 mm i przylega do sceny niczym obraz - stąd w pamięci urządzenia znalazły się dzieła sztuki, które można ustawić jako wygaszacz ekranu. Głośnik, płyta główna i zasilacz znalazły się w centralce, którą umieścić należy pod telewizorem. Aby połączyć urządzenia ze sobą konsumenci skorzystają ze standardu MiPort. Będzie on odpowiedzialny np. za zasilanie (400W) i transmisję sygnału 18 Gb/s.

Sercem urządzenia jest czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1.8 GHz oraz dodatkowy procesor graficzny Mali-T830MP2 i 2 GB pamięci RAM + 32 GB ROM. Mi Mural TV obsługuje Wi-Fi działające na częstotliwości 2,4 GHz oraz 5 GHz, do tego Bluetooth w wersji 4.2. W kwestii portów, do dyspozycji są 3 gniazda HDMI i 2 gniazda USB. Centralka spełnia również rolę soundbara i bezprzewodowo łączy się z dodatkowym subwooferem.

Przeczytaj także

Mi Mural TV to smart TV z prawdziwego zdarzenia

Xiaomi dość odważnie wchodzi na rynek inteligentnego wyposażenia domu. W swojej ofercie ma, między innymi, smart żarówki, odkurzacz, zestaw czujników czy czajnik. A to tylko wierzchołek góry lodowej. Większość z tych urządzeń jest dostępna jedynie w Chinach.

xiaoi Fot. foto: materiały prasowe/Xiaomi

Uruchamiając aplikację Mi Home na Mi Mural TV uzyskać można dostęp do wszystkich sparowanych urządzeń smart domu. Bez problemu można kontrolować wszystkie czujniki i kamery na dużym ekranie. I to nie tylko za pomocą pilota - w telewizor został wbudowany asystent głosowy Xiao AI - dogadać się z nim można jednak jedynie po chińsku.

Mi Mural TV został wyceniony na 6 999 juanów, czyli ok. 4 000 złotych. W tej cenie otrzymujemy ultracienki ekran 65-calowy, centralkę z soundbarem i subwoofer. Urządzenie będzie prawdopodobnie dostępne jedynie w Chinach, jednak niewykluczone, że polski dystrybutor Xiaomi zrobi nam miłą niespodziankę i zobaczymy Mi Mural TV również w Polsce.

Marcin Czajkowski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.