Świąteczna reklama Coca-Coli. Taika Waititi stworzył wzruszający klip bożonarodzeniowy

12.11.2020 10:08
Taika Waititi|undefined Fot. ImagePressAgency/face to face/FaceToFace/REPORTER

Coca-Cola co roku przygotowuje coś specjalnego z powodu świąt Bożego Narodzenia. Tym razem firma poprosiła o stworzenie reklamy samego Taikę Waititiego. Lepiej przygotujcie chusteczki...

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Jak co roku Coca-Cola przygotowała świąteczną reklamę. Tym razem reżyserem klipu został nagrodzony Oscarem Taika Waititi. Jak prezentuje się krótka wigilijna opowieść?

Świąteczna reklama Coca-Coli Taiki Waititiego

Nowozelandzki reżyser słynie ze swojego poczucia humoru, ale w filmie "Jojo Rabbit" udowodnił, że potrafi nie tylko sprawić, by widz popłakał się ze śmiechu, ale również uronił łzę wzruszenia.

Przeczytaj także

Taika Waititi ponownie pokazał swój kunszt. Tym razem zdecydowanie o wiele krótszą formą, bo trwającą niespełna trzy minuty reklamówką Coca-Coli. Jak się okazuje, żeby wywołać w widzu zamierzone emocje, nie trzeba wcale pełnometrażowego dzieła. Wystarczy kilkaset sekund. Zresztą przekonajcie się sami. Ostrzegamy, że potrzebna będzie chusteczka na otarcie łez.

W reklamie widzimy dziewczynkę, żegnającą swojego ojca. Mężczyzna wyrusza do pracy poza domem. Pod koniec zmiany zdaje sobie sprawę, że nie wysłał listu do świętego Mikołaja, który wręczyła mu córka. Rozpoczyna swoją niezwykłą przygodę na Biegun Północny, by własnoręcznie dostarczyć list. Niestety jest za późno. Na szczęście podjeżdża świąteczna ciężarówka Coca-Coli, która odwozi go do domu. Smutny mężczyzna wychodzi z pojazdu i tajemniczy kierowca wręcza mu odpieczętowany list córki. Okazuje się, że marzeniem dziewczynki był powrót ojca do domu, a za kierownicą ciężarówki siedział sam święty Mikołaj.

Przeczytaj także

Waititi ponownie pokazał, że potrafi posługiwać się zabiegami filmowymi w taki sposób, by nie tylko zaangażować widza, ale również rozbawić go i wzruszyć, podobnie jak miało to miejsce w "Jojo Rabbit" czy "Thorze: Ragnarok".

Przeczytaj także

Taika Waititi - kiedy nowy film reżysera?

To nie zwykłe, że tak zapracowany filmowiec jak Waititi zdołał znaleźć czas na zrealizowanie reklamówki Coca-Coli. W ostatnich miesiącach występował w dwóch produkcjach - u boku Ryana Reynoldsa w komedii "Free Guy" oraz drugim podejściu do "Suicide Squad" w reżyserii Jamesa Gunna. Poza tym Waititi tworzy swój najnowszy film - "Next Goal Wins", który wszedł już w etap post produkcji. Przygotowuje się też do rozpoczęcia pracy na planie kolejnego hitu Marvela - czwartej części przygód Thora.

 

Przeczytaj także

Na razie nie wiadomo, kiedy zobaczymy "Next Goal Wins". Pierwotnie premiera miała odbyć się w roku 2020. Niewykluczone, że pandemia koronawirusa pokrzyżowała te plany. "Thor 4" został natomiast przesunięty z końca roku 2021 na 11 lutego 2022.

Przeczytaj także

Zobacz też: Taika Waititi znów strollował hejtera "Thora: Love and Thunder"

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.