TOP 10: skuteczne i przyjemne sposoby na spalenie kalorii po pączkach

Michał Tomaszkiewicz
26.02.2019 07:44
tłusty czwartek kalkulator kalorii|undefined Fot. zrzut ekranu

Tłusty Czwartek to dzień, podczas którego trudno oprzeć się pokusie skonsumowania czyhających na każdym kroku słodkości. Jak spalić zjedzone kalorie zgodnie z zasadą przyjemne z pożytecznym? Naukowcy wyliczyli, że najlepszym sposobem nie jest wcale wyjście na siłownię, lecz wskoczenie do łóżka.

Tłusty Czwartek to według wierzeń dzień, w którym walczymy o szczęście i pomyślność w nadchodzącym roku. Żeby pomóc losowi, wystarczy zjeść pysznego pączka.

Mało kto jest jednak w stanie oprzeć się pysznościom i zazwyczaj dochodzi do kumulacji, po której powodzenie w życiu powinniśmy mieć zagwarantowane przynajmniej na kilka lat. Jedyny problem jest taki, że skonsumowane szczęście dodaje nam kilogramów i żeby dojść z powrotem do formy i figury sprzed Tłustego Czwartku, trzeba się sporo napocić.

Jak bardzo? Dzięki Omni Calculatorowi, czyli stronie na której można policzyć naukowo niemalże wszystko, w Tłusty czwartek 2018 mogliśmy zapoznać się z najskuteczniejszymi metodami na pozbycie się pączkowych kalorii.

W Tłusty Czwartek 2019 naukowcy zadali sobie nieco inne pytanie - jakie są najprzyjemniejsze sposoby na schudnięcie z konsekwencji zjedzenia kilku pączków za dużo? Jeśli lubicie łączyć przyjemne z pożytecznym, to nowy kalkulator spalania kalorii po pączkach powstał właśnie dla Was.

Przeczytaj także

Tłusty Czwartek 2019 - kalkulator kalorii

Twórcy kalkulatora najprzyjemniejszych sposobów na spalenie kalorii po pączkach zadali sobie proste pytanie - co w życiu daje im najintensywniejszą przyjemność? Spośród wytypowanych czynności wybrano 10, które następnie oceniono metodą naukową pod względem liczby spalanych kalorii.

Przygotowując ten kalkulator, oparliśmy się na kompendium aktywności opublikowanym w Medicine & Science in Sports & Exercise w 2011 roku. Z ponad ośmiuset różnorakich aktywności wybraliśmy te, których niezaprzeczalną zaletą - oprócz, rzecz jasna, zmuszenia nas do wysiłku fizycznego - jest to, że każda z nich to po prostu czysta przyjemność!

Kalkulator najprzyjemniejszego spalania kalorii po Tłustym Czwartku korzysta z metodologii MET, czyli równoważnika metabolicznego. Umożliwia on szybkie obliczenie, ile zasobów energetycznych zużyją na daną czynność osoby o różnej wadze.

Jednostka MET opisuje, ile kalorii spalamy podczas wykonywania konkretnej czynności; 1 MET odpowiada spalaniu jednej kalorii na godzinę na kilogram masy ciała. Przykładowo, wartość MET dla tańca to 3.0, co oznacza, że osoba ważąca 70 kg spali w tańcu 210 kalorii na godzinę.

Jak najprzyjemniej spalić kalorie po pączkach na Tłusty czwartek? Naukowcy nie mają wątpliwości - najskuteczniejszą metodą jest rzucenie się w wir namiętnego seksu. Dobrze jest także dopieścić partnera masażem i okazywać mu uczucia czułymi pocałunkami i pieszczotami. Czasy podane w tabelce dotyczą osoby ważącej 70 kg - jeśli mamy inną wagę, żeby obliczyć jak długo trzeba uprawiać seks, żeby spalić kalorie po pączkach, trzeba udać się na stronę Omni Calculatora.

tlusty_czwartek_2019_02 Fot. foto: materiały prasowe

W życiu są także oczywiście inne przyjemności - kalkulator pozwala więc sprawdzić, jak długo będziemy spalać skonsumowane pączki biorąc kąpiel z bąbelkami czy też smacznie śpiąc.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.