Tomasz Karolak wyrzucony z IKEA za brak maseczki. „Bezczelny ochroniarz przyczepił się do mnie”

27.08.2020 12:51
Tomasz Karolak|undefined Fot. Krzysztof Szymczak/Polska Press/East News

Tomasz Karolak został wyproszony z IKEA za brak maseczki. Wzbudzony aktor zapowiedział bojkot szwedzkiej sieci sklepów i wytłumaczył, dlaczego wyrzucenie go było jego zdaniem bezprawne i niekonstytucyjne.

Tomasz Karolak jest niebywale aktywnym aktorem. Widzowie mają wrażenie, że można go zobaczyć w niemal każdej polskiej produkcji, co rozochocony internet wykorzystał do stworzenia serii żartów o gwieździe.

Karolak był nawet w niektórych kręgach „pewniakiem” do roli Geralta w „Wiedźminie” Netfliksa. Rolę ostateczie dostał Henry Cavill, ale intrnauci naprawili błąd platformy.

Przeczytaj także

Jak się okazało, Karolaka można spotkać nie tylko na planach zdjęciowych. Aktor wybrał się na zakupy do IKEA, jednak nie dane mu było dokończyć maratonu do kasy. Gwiazdor chodził po sklepie bez maseczki zakrywającej usta i nos i z tego powodu został stanowczo wyproszony na zewnątrz.

Tomasz Karolak wyproszony z IKEA. Wybrał się na zakupy bez maseczki

Aktor nagrał na gorąco komentarz do zdarzenia, który zamieścił na swoim Instagramie. Wytłumaczył w nim, że nie nosił maseczki, gdyż ma aktualne badania na koronawirusa i ma pewność, że nikogo nie zaraża.

Tomasz Karolak dodał, że nie widzi sensowności egzekwowania noszenia maseczek w sklepie, gdy w restauracji IKEA ci sami ludzie mogą siedzieć bez zasłaniania ust i nosa. Dodał także, że w świetle polskiego prawa nakaz jest bezprawny. Identyczną opinię miał polski sąd.

Przeczytaj także

IKEA także wydała komunikat odnoszący się do incydentu z aktorem. Sklep napisał, że najważniejsze jest zdrowie klientów i pracowników.

Traktujemy je priorytetowo, dlatego na terenie sklepów IKEA egzekwujemy obowiązek zasłaniana ust i nosa. Nie obsługujemy klientów, którzy nie zakrywają ust i nosa przy pomocy odzieży lub jej części, maseczek lub przyłbic ochronnych, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym pracownikom oraz osobom odwiedzającym nasze sklepy. Informujemy o tym klientów za pośrednictwem mediów, komunikaty na ten temat umieściliśmy również w naszych sklepach.

Sieć odniosła się także do słów o braku podstaw prawnych zobowiązujących do zakrywania ust i nosa.

IKEA zawsze działa zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, a obowiązek zasłaniania ust i nosa wynika z § 24 ust. 1 lit. d) Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Tomasz Karolak ogłosił bojkot sieci i udał się na zakupy do innego sklepu, gdzie – jak się pochwalił w mediach społecznościowych – nie musiał zakładać maseczki.

Zobacz także: Szef Sanepidu przyłapany bez maseczki nie przyjął mandatu. „To sankcja ze stanu wyjątkowego, którego nie mamy” 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.