Tommy Wiseau zdołał usunąć z Wikipedii informację o tym, że jest Polakiem

20.07.2020 12:08
Foto: AFP/EAST NEWS|undefined Fot. AFP/EAST NEWS

Czyżby twórca "najgorszego filmu świata" tak bardzo wstydził się polskiego pochodzenia?

Pochodzenie, wiek i prawdziwe nazwisko Tommy'ego Wiseau od lat okryte były tajemnicą. Twórca "The Room" skrupulatnie zaprzeczał jakoby urodził się w Poznaniu i miał cokolwiek wspólnego z Polską. Przed kilkoma miesiącami prawda ujrzała jednak światło dzienne. Tommy się jednak nie poddał i kontynuował swoją krucjatę.

Tommy Wiseau zdołał usunąć z Wikipedii informację o tym, że jest Polakiem

25 kwietnia 2020 roku zapadł wyrok w sprawie z powództwa reżysera, który oskarżył twórców filmu dokumentalnego o naruszenie praw autorskich, a także jego dobrego imienia i prywatności. Richard Harper, Fernando Forero McGrath, Mark Racicot i Richard Towns ujawnili bowiem w swojej produkcji, że Wiseau w rzeczywistości nazywa się Tomasz Wieczorkiewicz i pochodzi z Poznania. Sąd orzekł, iż ww. mężczyźni nie dopuścili się zarzucanych przez filmowca czynów jednocześnie stwierdzając, że opublikowane przez nich informacje są prawdziwe.

Przeczytaj także

Wtedy właśnie świat dowiedział się, że Tommy Wiseau naprawdę jest Polakiem. Twórca "najgorszego filmu świata" widocznie tak wstydzi się polskich korzeni, że kontynuował walkę. W efekcie, 8 lipca 2020 roku z oficjalnej strony na Wikipedii, poświęconej rzeczonemu reżyserowi, zniknęły informacje o jego pochodzeniu oraz prawdziwej tożsamości. Administratorzy Wikipedii ustosunkowali się do sytuacji tłumacząc, iż nie zamierzają zamieszczać w serwisie żadnych informacji, których nie życzy sobie ich podmiot.  

Przeczytaj także
Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.