Powstała nowa figurka Geralta z Rivii. Waży 25 kg, mierzy niecały metr i kosztuje... ponad 5000 zł

30.11.2020 13:39
Wiedźmin Fot. materiały prasowe Netflix

Nie masz pomysłu na Gwiazdkowy prezent? Nowa figurka Geralta z Rivii stworzona przez Prime1Studio wydaje się być rozwiązaniem idealnym dla każdego fana Wiedźmina. Jedyny problem to jej cena. I waga. I wymiary...

Stwierdzenie "Wiedźmin jak żywy" nabiera nowego znaczenia, odkąd na rynku pojawiła się nowa figurka studia Prime1 przedstawiająca Geralta z Rivii o wadze 8-letniego dziecka. Jednak w przeciwieństwie do przeciętnego 8-latka, Geralt ma cztery wymienne głowy i nie potrafi się poruszać. Czyż to nie idealny gadżet dla każdego fana, który ma akurat wolne 5000 złotych?

Polecamy

Nowa figurka Wiedźmina od Prime1Studio

Trzeba przyznać, że amerykańskie studio Prime 1 ma rozmach godny najsłynniejszego polskiego fantasy. Firma zaprezentowała ostatnio swoje nowe dzieło w postaci Geralta z Rivii o wysokości 88 cm i wadze 25 kg. "Figurka" zachwyca nie tylko rozmiarem, ale także dbałością jej twórców o detale. Biały Wilk wygląda dokładnie tak, jak w grze "Wiedźmin 3" CD Projektu, prezentując się dumnie na podstawce, w którą wkomponowano wiedźmiński amulet. W prawej ręce dzierży srebrny miecz, w lewej trzyma trzy odcięte głowy harpii. Co istotne, szczęśliwi właściciele tego eksponatu mogą sami zdecydować o wyrazie twarzy Wiedźmina. Do zestawu dołączono trzy dodatkowe głowy Geralta - jedna z brodą, jedna z dodatkową blizną, a jedna z paskudnym grymasem. Zobaczcie sami:

Cena takiego cudeńka to bagatelne 1449 dolarów, a więc niecałe 5500 złotych. Jeśli jesteście zainteresowani, producent figurek oferuje preordery na swojej oficjalnej stronie. 

"Wiedźmin": fenomen na światową skalę

"Wiedźmin" to jeden z najcenniejszych polskich towarów eksportowych, który podbił serca fanów fantastyki na całym świecie. Za sprawą sagi o Wiedźminie Andrzej Sapkowski stał się drugim po Lemie najczęściej tłumaczonym na języki obce pisarzem fantasy z Polski. Stworzona na podstawie jego twórczości gra CD Projektu jest jednym z najbardziej uwielbianych RPG-ów w historii, a zagraniczne media okrzyknęły jej trzecią część, "Wiedźmin 3: Dziki Gon" najlepszą grą wideo wszech czasów. Nie było zatem szczególnym zaskoczeniem, kiedy po licencję na zekranizowanie "Wiedźmina" sięgnął gigant streamingowy, obsadzając w głównej roli hollywoodzkiego gwiazdora Henry'ego Cavilla. Serial również okazał się międzynarodowym sukcesem. Od momentu premiery w 2019 roku do dziś utrzymuje się na 1. miejscu listy najchętniej oglądanych seriali Netfliksa. W chwili obecnej trwają zdjęcia do 2. sezonu "Wiedźmina".

Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.