Wiedźmin trafił do Asystenta Google. Znamy sekretną komendę, po której deklamuje fraszkę o Lambercie

Michał Tomaszkiewicz
05.04.2019 12:35
Wiedźmin|undefined Fot. materiały prasowe

Spytajcie Asystenta Google, co wie o Wiedźminie, a odezwie się Geralt. Oficjalnie Asystent odpowiada na razie na dwie wiedźmińskie komendy, po zadaniu sekretnego zapytania można usłyszeć fraszkę o Lambercie.

Asystent Google w polskiej wersji językowej pojawił się w Polsce 16 stycznia 2019 roku. Jego możliwości stale się rozwijają – użytkownicy smartfonów z Androidem mogą nie tylko wyszukiwać za jego pomocą wiadomości w sieci i wysyłać wiadomości do znajomych, lecz także zamawiać posiłki do domu i rezerwować bilety na autobus.

Graczy ucieszy najnowsze osiągnięcie Asystenta Google – sztuczna inteligencja dowiedziała się, kim jest Geralt. Wiedźmin zawitał na występy gościnne, komentując w swoim stylu informacje podawane przez algorytmy.

Robi to głosem Jacka Rozenka, aktora podkładającego głos w polskiej wersji językowej gier o Wiedźminie.

Oficjalnie udostępniono dwie wiedźmińskie komendy – fani Białego Wilka szybko zorientowali się jednak, jak usłyszeć Geralta recytującego słynną fraszkę o Lambercie.

Przeczytaj także

Geralt w Asystencie Google. Jak usłyszeć fraszke o Lambercie?

CD Projekt zdradził, że Asystent Google wspomagany jest przez Geralta podczas odpowiadania na dwa pytania: „Kim jest Wiedźmin?” oraz „Zagrajmy w Gwinta”.

To dopiero początek – ogłoszono konkurs na inne wiedźmińskie pytania dla Asystenta Google. Fanom, jak się okazało, było w głowie głównie jedno - poezja.

W komentarzach do filmu szybko pojawiły się komentarze, że Geralt powinien prezentować swoje poetyckie oblicze i deklamować niecenzuralną fraszkę o Lambercie. Odpowiedź CD Projektu zaskoczyła wszystkich:

wiedzmin_asystent_google_02 Fot. foto: zrzut ekranu

Internauci podjęli wyzwanie i dość szybko znaleźli odpowiednią komendę. Brzmi ona „Zapytaj Geralta o fraszkę”.

Zobacz także: >> Wiedźmin 3 krótszy o 10 godzin, dodatki straciły połowę zawartości <<

W odpowiedzi usłyszymy Wiedźmina, który recytuje dzieło niemal do końca zgodne z oryginałem - zmieniono tylko ostatnie słowo, które bohatera fraszki określa słowem nie uważanym za niecenzuralne.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.