Wjechał rowerem pod prąd. Cudem uniknął śmierci

Aleksandra Kopka
25.04.2017 16:35
Wjechał rowerem pod prąd. Cudem uniknął śmierci Fot. kadr z wideo

Śląska Policja wrzuciła do sieci filmik, na którym widzimy jak dochodzi do kolizji między rowerzystą, a kierowcą auta osobowego. Okazuje się, że cyklista jechał pod prąd.

Opublikowany na stronie internetowej Policji filmik z udziałem rowerzysty i kierującego autem osobowym podbija internet.

Rankiem, o 9:40, w Gliwicach doszło do kolizji w udziałem cyklisty. Wypadek nie wyglądałby na szczególnie groźny, gdyby nie fakt, iż cyklista wymusił pierwszeństwo jadąc pod prąd. Z ustaleń Policji wynika, że do kolizji doszło, bo cyklista był przekonany iż rowerem wolno jeździć wszędzie, i nie obowiązują go przepisy ruchu drogowego.

Niestety, ta niewiedza będzie go słono kosztować. Rowerzyści nie mają obowiązku posiadania ubezpieczenia OC co oznacza, że w sytuacji kolizji za wyrządzone szkody płaca z własnej kieszeni.

Jak możemy przeczytać na stronie Policji, celem publikacji filmiku było zwrócenie uwagi na problem rowerzystów i ich nieznajomości przepisów ruchu drogowego. Dlatego jeśli poruszasz się na co dzień  rowerem, weź sobie ten filmik do serca. O tragedię, jak widać poniżej, nie trudno.

Aleksandra Kopka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.