Wrzuciła na Facebooka zdjęcie wpierające autorkę Harry’ego Pottera. Została oskarżona o mowę nienawiści

25.08.2020 11:13
udomowiony elf|undefined Fot. Shutterstock

51-letnia matka oskarżona o mowę nienawiści po opublikowaniu grafik wspierających JK Rowling. Autorka Harry’ego Pottera stała się wrogiem środowisk LGBT po wypowiedziach odebranych jako godzące w osoby transseksualne. 

W przypadku Suzy Ireson policja nie przyjechała co prawda na Facebooka, pojawiła się u niej w domu jednak właśnie z powodu postu w serwisie społecznościowym.

51-latka zamieściła w nim bowiem zdjęcie kilka naklejek wykorzystujących motywy ze świata Harry’ego Pottera i przypominających o prawach osób heteroseksualnych. Był wśród nich między innymi apel o pozostawienie prawa do korzystania z toalet kierowanych do jednej płci.

Przeczytaj także

Post został dostrzeżony przez aktywistów transpłciowych i zgłoszony na policję jako mowa nienawiści. Funkcjonariusze przesłuchali już 51-latkę, badając czy przypadkiem nie podżegała do agresywnych działań przez rozklejanie wspierających JK Rowling naklejek na mieście.

Oskarżona o mowę nienawiści za fotkę naklejek wpierających JK Rowling. Policja bada sprawę

Kobieta zeznała, że zrobiła zdjęcie naklejkom, gdyż uznała je za zabawny komentarz do trwającej dysputy publicznej na tematy LGBT. Dodała także, że to nie ona rozklejała je w miejscach publicznych.

facebook_zdjecie_mowa_nienawisci_02 Fot. foto: Suzy Ireson

Suzy Ireson wyznała The Mirror, że spotyka się z wieloma głosami o tym, że w imię akceptacji LGBT ograniczane są prawa heteroseksualnych kobiet.

Znam wiele kobiet, które są zmartwione że ich prawa – na przykład od osobnych toalet czy przebieralni – są kwestionowane przez policję.

Policja potwierdziła dziennikarzom, że rozmawiała z osobą mogącą rozpowszechniać „potencjalnie szkodliwe treści”.

Zobacz takżeJ.K. Rowling zdradziła obrzydliwą ciekawostkę o czarodziejach. Mieszkańcy Hogwartu załatwiali się pod siebie 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.