Zamordował sąsiadów, bo używali jego WiFi bez pozwolenia

19.11.2019 10:58
wifi|undefined Fot. Shutterstock

Internet jest ważną częścią życia każdego młodego człowieka. XXI wiek wymaga od nas ciągłego dostępu do sieci, ale cena tego połączenia może się okazać bardzo wysoka.

35-letni mężczyzna został zatrzymany w nocy z 18 na 19 listopada 2019 roku po tym, jak zamordował dwóch sąsiadów, którzy korzystali z jego WiFi bez pozwolenia. Do zdarzenia doszło w Shah Latif Town w Pakistanie.

Zabił za WiFi

Mężczyzna miał od jakiegoś czasu podejrzewać, że mieszkający za ścianą ojciec z synem korzystają z jego sieci. Qasim co kilka godzin zauważał spadek prędkości WiFi, z której korzystał z domu. Często zmiana prędkości wiązała się z obecnością sąsiadów w ich mieszkaniu.

Przeczytaj także

Według policji mężczyzna prosił kilkukrotnie o to, aby mieszkający za ścianą Haris i jego ojciec przestali korzystać z WiFi. Po tym, jak prośby nie poskutkowały, mężczyzna wziął pistolet i zastrzelił dwójkę sąsiadów.

Qasim z miejsca przyznał się do morderstwa i nie próbował się usprawiedliwiać. Sam wyjaśnił, że powodem zabójstwa był fakt, że Haris z ojcem korzystali z jego WiFi bez pozwolenia.

Nauka z tego jest prosta. Po pierwsze: powinniście zmieniać co jakiś czas hasło do swojego WiFi. Po drugie: jeśli nie macie internetu w swoim mieszkaniu - zamówcie go, on nie jest taki drogi. Po trzecie: jeśli nie stać was na internet to poszukajcie legalnego źródła sieci (np. publiczne biblioteki), a nie kradnijcie sąsiadom. 

Zobacz także: Valve zapowiedział nowego Half Life'a. Pierwszego od 12 lat!

Kacper Peresada Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.